Dzień bez Samochodu: bezpłatna komunikacja miejska

Nasze miasto po raz kolejny włączyło się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek 22 września, kiedy obchodzony jest Dzień bez Samochodu, w Skarżysku będzie dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na proekologiczne wzorce i dbałość o kondycję miast i środowiska oraz zachęcić do korzystania z komunikacji zbiorowej.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu trwa od 16 do 22 września. Jednym z głównych wydarzeń ETZT jest Dzień bez Samochodu, przypadający na 22 września. Tego dnia kierowcy namawiani są, by zostawili swoje samochody na przydomowych parkingach i by skorzystali z komunikacji miejskiej lub też przesiedli się na rowery.

22 września w Skarżysku będzie dniem bezpłatnego korzystania z przejazdów autobusami Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Decyzją MKS, zwolnienie z opłaty będą obowiązywały wszystkich pasażerów, podróżujących autobusami w naszym mieście w najbliższy wtorek.