Budżet Obywatelski 2024 ruszy w maju

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig ogłosił kolejną edycję budżetu obywatelskiego. Kwota przeznaczona na ten cel to 400 000 zł.

• 15 maja rozpocznie się przyjmowanie od mieszkańców propozycji inwestycji i zadań do budżetu obywatelskiego na 2024 rok. Wnioski będzie można składać do 16 czerwca.
  • Od 19 do 30 czerwca trwać będzie weryfikacja złożonych projektów.
  • W terminie do 3 lipca ogłoszone zostaną wyniki weryfikacji projektów.
  • Do 4 sierpnia opracowana i opublikowana zostanie ostateczna lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców.
  • Głosowanie mieszkańców odbywać się będzie od 4 do 14 września.
  • Do 15 września głosy zostaną przeliczone i poznamy wyniki głosowania.

Wybrane przez mieszkańców projekty będą uwzględnione w projekcie budżetu Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.

Kwota przeznaczona na budżet obywatelski to 400 000 zł. Wartość jednego projektu nie może przekraczać 100 000 zł.

Więcej o Budżecie Obywatelskim TUTAJ.

DO POBRANIA:
ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA W SPRAWIE KONSULTACJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA 2024 ROK