Blisko 100 nowych drzew do zasadzenia

Miasto Skarżysko-Kamienna ogłosiło przetarg na wykonanie nasadzeń drzew na terenie miasta. Jeszcze w tym roku posadzonych będzie 91 drzew.

Będzie to 9 różnych gatunków. Wśród nich znajdą się m.in. platany klonolistne, wiśnie piłkowane Kanzan, robinie Margareta Pink Cascade, grusze drobnokwiatowe Chanticleer, brzozy brodawkowate, lipy Greenspire, klony polne Elsrijk i Queen Elisabeth, a także jarząby pospolite.

Nasadzenia zostaną przeprowadzone w 13 lokalizacjach, w tym na Plantach, Bernatce, przy Miejskim Centrum Kultury, na osiedlu Place i osiedlu Zachodnie. Szczególną uwagę – zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Prezydenta Miasta Arkadiusza Boguckiego – poświęcono okolicom przebudowywanej obecnie ul. Kochanowskiego, gdzie pojawi się 16 nowych drzew, w tym m.in.: platany, klony i grusze.

Jak informuje Konrad Wikarjusz, Zastępca Prezydenta Skarżyska-Kamiennej, przetarg obejmuje nie tylko samą realizację nasadzeń, ale również późniejsze ich utrzymanie. Potencjalny wykonawca będzie odpowiedzialny za pielęgnację drzew, w tym podlewanie, odchwaszczanie, nawożenie, uzupełnianie palików oraz wymianę tych, które nie przetrwają.

– Naszym celem jest zazielenienie Skarżyska-Kamiennej, aby uczynić miasto bardziej przyjaznym miejscem do życia, tworząc komfortową i estetyczną przestrzeń dla mieszkańców. I to nie jest nasze ostatnie słowo w tym temacie – mówi Zastępca Prezydenta Konrad Wikarjusz.