LXVII sesja Rady Miasta – porządek obrad

We wtorek 23 maja odbędzie się LXVII sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. Obrady rozpoczną się o godzinie 14.30.

Porządek obrad
LXVII Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej
23.05.2023r., godz. 14.30
Urząd Miasta, sala konferencyjna (II piętro, ul. Sikorskiego 18 w Skarżysku-Kamiennej)

1. Otwarcie Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.
  2. Stwierdzenie prawomocności posiedzenia.
  3. Przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej Sesji Rady Miasta.
  4. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Skarżyska-Kamiennej na 2023 rok.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2023-2041.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie aneksu do porozumienia międzygminnego z dnia 24 maja 2021 r. w sprawie opracowania Planu Działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy oraz Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy oraz zmiany uchwały w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie aneksu do porozumienia międzygminnego z dnia 7 września 2021 r. w sprawie programowania oraz wdrażania Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy oraz zmiany uchwały w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr LXII/497/2023 Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej z dnia 28 marca 2023 r. w sprawie programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej w 2023 roku.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie oddania w trybie bezprzetargowym w dzierżawę części nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Topolowej.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Kasztanowej.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Miejskiego Zespołu do spraw wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Kielcach i Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej na kadencję 2024 – 2027.
  13. Sprawy różne.
  14. Zamknięcie obrad Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.