Rowery miejskie już dostępne w Skarżysku!

Od piątku 23 czerwca mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej mogą wypożyczać rowery miejskie z pięciu stacji rowerowych rozlokowanych na terenie miasta. Do dyspozycji oddanych jest 75 rowerów.

Do dyspozycji mieszkańców oddane są rowery najnowszej generacji, dopasowane do różnych potrzeb. Każdy użytkownik decyduje, jak długo korzysta z roweru i gdzie kończy swoją trasę.

– Jest  mi niezmiernie miło poinformować, że uruchamiamy rower miejski. Mieszkańcy będą mogli korzystać z rowerów, które są rozstawione w kilku punktach na terenie naszego miasta. Łącznie jest to 75 rowerów. Będą one służyć nie tylko mieszkańcom Skarżyska, ale również osobom odwiedzającym nasze miasto – mówi Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej. – Jest to ostatni z elementów dużego projektu unijnego, który realizowaliśmy wspólnie z powiatem. Polegał on m.in. na przebudowie wiadukty i całej infrastruktury komunikacyjnej wokół wiaduktu, zakupie ośmiu sztuk autobusów, wdrożeniu systemu informacji pasażerskiej i tablic informacyjnych na przystankach i na oddawanej właśnie wypożyczalni rowerów miejskich. To duża radość, że Skarżysko stało się kolejnym miastem, które dysponuje systemem rowerów miejskich – podkreśla Andrzej Brzeziński.

Rowerami miejskimi zarządza Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji.

– Rowery są ulokowane w pięciu stacjach po 15 sztuk. Wypożyczamy je za pomocą aplikacji roovee. Przy każdej stacji jest tablica informacyjna, która mówi, jak to zrobić. Bardzo proszę o dbanie o sprzęt, im bardziej będziecie państwo dbać, tym dłużej nam będą służyć – mówi Janusz Sztompke, dyrektor MCSiR w Skarżysku-Kamiennej.

Stacje z rowerami miejskimi są usytuowane:

• na Rejowie – przy ul. Wioślarskiej,
  • koło Urzędu Miasta – przy ul. Sikorskiego,
  • przy hali sportowej –  ul. Sienkiewicza,
  • koło Dworca PKP – przy ul. Niepodległości,
  • na Dolnej Kamiennej – przy ul. Rynek.

Elementem inwestycji jest również montaż kamer, które są  włączone do monitoringu miejskiego.

Zachęcamy do aktywnego korzystania z wypożyczalni w systemie Rower Miejski.

• Depozyt inicjalny (do wykorzystania na przejazdy z możliwością zwrotu) – 20.00 zł
  • Minimalny stan środków pozwalający na uruchomienie przejazdu – 20.00 zł
  • Opłata za 1 minutę jazdy po pierwszych 10 minutach – 0,05 zł
  • Opłata za 1 minutę postoju/pauzy po pierwszych 10 minutach – 0,05 zł