22 września – bezpłatna komunikacja miejska

Nasze miasto po raz kolejny włącza się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. 22 września, kiedy obchodzony jest Dzień bez Samochodu, pasażerowie Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej będą mogli korzystać z przejazdów bez biletu. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na proekologiczne wzorce i dbałość o kondycję miast i środowiska oraz zachęcić do korzystania z komunikacji zbiorowej.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu potrwa od 16 do 22 września. Jednym z głównych wydarzeń ETZT jest Dzień bez Samochodu, przypadający na 22 września. Tego dnia kierowcy namawiani są, by zostawili swoje samochody na przydomowych parkingach i by skorzystali z komunikacji miejskiej lub też przesiedli się na rowery.

Decyzją MKS, 22 września w Skarżysku-Kamiennej będzie dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej. Zwolnienie z opłaty będzie obowiązywało wszystkich pasażerów, podróżujących tego dnia autobusami w naszym mieście.

1 comment

Comments are closed.