„Ballada o Janku Wiśniewskim” – skarżyskie muzeum zaprasza do konkursu

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej ogłosiło konkurs dla młodzieży (w wieku 13 – 18 lat) na wykonanie nagrania „Ballady o Janku Wiśniewskim”. Rozstrzygnięcie zapadnie 17 grudnia, czyli dokładnie w 50. rocznicę bohaterskiej śmierci 18-letniego uczestnika ówczesnych protestów w Gdyni.

W 50. rocznicę wydarzeń z Grudnia 1970 r. Muzeum im. Orła Białego proponuje nawiązanie do tych wydarzeń poprzez nadesłanie własnej interpretacji utworu „Ballada o Janku Wiśniewskim”.

Autorem tekstu, uznawanego często za anonimowy, jest Krzysztof Dowgiałło a muzykę napisał Mieczysław Cholewa. Bardziej znana jest jednak ścieżka dźwiękowa, którą wykorzystano, m.in. w filmach: „Psy”, „Człowiek z żelaza” i „Czarny czwartek” – skomponowana przez Andrzeja Korzyńskiego.

Konkurs jest przeznaczony dla osób niepełnoletnich z województwa świętokrzyskiego w przedziale wiekowym 13-18 lat. Nagroda główna ma wartość 1000 zł – w tym 500 zł gotówką, a druga część jako voucher na towary i usługi oferowane przez Muzeum.

Konkurs jest realizowany w formie zdalnej.

Link do dokonanego nagrania należy nadesłać drogą elektroniczną na adres: muzeum@muzeum.biz. W temacie należy zapisać „Ballada o Janku Wiśniewskim”. Na nagrania organizator czeka do 13 grudnia 2020 r.

Regulamin konkursu i formularze dostępne są na stronie internetowej muzeum – TUTAJ.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share