Wielomilionowe dofinansowanie zagwarantowane

36,7 mln zł z RPO województwa świętokrzyskiego trafi na realizację dużego projektu w Skarżysku-Kamiennej, którego największym elementem będzie budowa wiaduktu kołowego nad torami. Zadeklarowane podpisaną wcześniej preumową pieniądze, zostały zagwarantowane umową właściwą, podpisaną dziś pomiędzy marszałkiem województwa a prezydentem Skarżyska-Kamiennej.

Umowę w sprawie unijnego dofinansowania projektu podpisali dziś (29  grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim: marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski oraz prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig .

Podpisanie dokumentu przypieczętowało wieloletnie starania i przygotowania do realizacji tej wielomilionowej inwestycji.

– Serdecznie dziękuję za dobrą współpracę zarówno obecnemu marszałkowi, jak i poprzedniemu marszałkowi, Adamowi Jarubasowi, z którym rozpoczynaliśmy ten projekt i z którym podpisywaliśmy preumowę – mówi prezydent Konrad Krönig. – To dla naszego miasta bardzo ważna inwestycja, a bez wkładu unijnego nie mielibyśmy szans na jej realizację w tak kompleksowym zakresie – podkreśla włodarz Skarżyska-Kamiennej.

Przypomnijmy, że jednym z elementów projektu jest budowa wiadukt nad torami, który połączy osiedla Dolna Kamienna i Przydworcowe.

– Budowa wiaduktu będzie odpowiedzią na dzisiejsze problemy komunikacyjne tej części miasta. Wiadukt będzie przebiegał od ulicy 11 Listopada do Alei Piłsudskiego. Będzie posiadał buspasy i ścieżki rowerowe. Natomiast w miejscu dzisiejszego skrzyżowania Alei Piłsudskiego i Niepodległości powstanie rondo – wyjaśnia Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej. – Dziękujemy wszystkim urzędnikom Urzędu Miasta za zaangażowanym w przygotowanie tego skomplikowanego i wymagającego projektu – dodaje wiceprezydent.

Wiadukt to jeden z elementów projektu. W ramach inwestycji zakupionych zostanie również siedem nowoczesnych, ekologicznych autobusów, wdrożony będzie system informacji pasażerskiej (na części przystanków pojawią się tablice multimedialne), powstaną ścieżki rowerowe oraz wypożyczalnia rowerów miejskich.

Projekt ma być zrealizowany do końca 2022 roku.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share