4 kwietnia odbędzie się Niebieski Marsz

Z okazji obchodów Światowego  Dnia Świadomości i Wiedzy na temat Autyzmu Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 i Stowarzyszenie „PRAXIS” już po raz jedenasty organizuje Blue Day – Niebieski Marsz, którego celem jest okazanie solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami, a także poszerzanie społecznej świadomości na ten temat, kształtowanie postaw zrozumienia, akceptacji i szacunku. Dzień ten obchodzony jest na całym świecie, a jego symbolem jest właśnie kolor niebieski.

Niebieski Marsz odbędzie się 4 kwietnia 2022r. o godzinie 10.00, rozpocznie się  na  Plantach  przy ul. Zielnej w Skarżysku-Kamiennej, następnie uczestnicy przemaszerują ulicami: Sokolą, Żeromskiego, J. Piłsudskiego, Krasińskiego, Okrzei do Miejskiego Centrum Kultury.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowany film edukacyjny pt. „Autyzm ma Alę”, który powstał w ramach współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Skarżysku-Kamiennej nagrodzony Złotym Grantem w konkursie “Projektanci edukacji 2021”. Po projekcji filmu zostanie rozstrzygnięty konkurs literacko- muzyczno-teatralny „AUTYZM CHWYTA ZA SERCE”, prezentacje nagrodzonych prac konkursowych i wręczenie nagród laureatom konkursu.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga i Starosty Skarżyskiego Artura Berusa oraz.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share