1 czerwca rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Cały czas można przyłączyć się do naszej rywalizacji! Do 31 maja należy ostatecznie wybrać miasto i grupę, dla których kręcimy kilometry. Grupę będzie można jeszcze zmieniać w trakcie trwania zabawy, jednak nie później niż do 23 czerwca. Nasze miasto do rywalizacji przystępuję po raz piąty.

Oficjalny trening zakończył  się 21 maja o północy. Kolejne dni upłyną pod znakiem ostatnich przygotowań do czerwcowej walki o każdy kilometr.

W tegorocznym treningu Skarżysko-Kamienna wykręciło 25476 kilometrów, co przełożyło się na 31. miejsce w Polsce. W ubiegłorocznej rywalizacji Skarżysko-Kamienna uplasowało się na 15 miejscu w Polsce z wynikiem 89.287, 31 kilometrów.

W zabawie może wziąć udział każdy, kto zainstaluje na swoim telefonie aplikację Aktywne Miasta (dostępna bezpłatnie na Google Play i Apple App Store) i wybierze miasto, dla którego będzie kręcić kilometry (wybieramy Skarżysko-Kamienna). Rywalizacja potrwa od 1 do 30 czerwca. Na liście startowej jest już  ponad 50 miast.

Skarżysko-Kamienna po raz piąty przystępuje do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.   Zachęcamy wszystkich, którzy jeżdżą na rowerach czy to rekreacyjnie czy wyczynowo do udziału w zabawie.  Każdy kilometr się liczy  w ogólnej klasyfikacji.

Na potrzeby rywalizacji miasta mogą zakładać grupy (dla szkół,  instytucji, stowarzyszeń , klubów itp.). W poprzednich edycjach w naszej zabawie uczestniczyli również mieszkańcy gmin powiatu skarżyskiego, dlatego też w tym roku stworzymy grup dedykowane mieszkańcom: Suchedniowa, Bliżyna, Skarżysko Kościelnego i Łącznej (wybieramy miasto Skarżysko-Kamienna, grupa Powiat Skarżyski, w podgrupach wybieramy gminę).  Gorąco zachęcamy do wspólnej zabawy.

W piątek, 24 maja w aplikacji Aktywne Miasta pojawił się panel Rowerowa Stolica Polski dla Miast i Gmin w zakładce „Rywalizacje” i od tego momentu  mogą dołączyć wszyscy, którzy nie bawili się z nami w treningu.

Każdy może zgłosić swoją grupę, należy ten fakt zgłosić do koordynatora  lokalnego – adres  kontakt@mcsir.skarzysko.pl lub pod numerem telefonu 797 112 002.

Od tego roku można zapisać się wyłącznie do jednej rywalizacji RSP. Albo  dla miasto, albo dla gmin!  Jeżeli ktoś się zapisze do rywalizacji miast to może potem migrować pomiędzy miastami i grupami, ale nie może się już przepisać do rywalizacji gminnej i odwrotnie, z miast do gmin.

Dla uczestników i uczestniczek, którzy wykręcą najlepsze wyniki przewidziane są nagrody. Wszyscy zapisani do rywalizacji uczestnicy będą mogli  zdobyć  gadżety związane z RSP (szczegóły wkrótce)  Dla najlepszej „trójki”  w kategorii kobiet i mężczyzn  gwarantujemy nagrody.

Na FB jest grupa  Rowerowa Stolica Polski – Skarżysko-Kamienna, gdzie uczestnicy dzielą się swoimi treningami, przesyłają zdjęcia z wypadów rowerowych. Tam też znajdziecie wszystkie informacje związane z rywalizacją. Informacje będą dostępne też na stronie internetowej MCSiR.

Rywalizacja potrwa do końca czerwca. Na start 1 czerwca zapraszamy nocną jazdę po mieście. Żeby wziąć w niej udział, wystarczy pojawić się – oczywiście z rowerem – na parkingu przy hali sportowej MCSiR (piątek 31 maja, godz. 23.40). Nocna  wycieczka wystartuje po północy. Uczestnicy powinni pamiętać o kaskach, elementach odblaskowych, odpowiednim oświetleniu swoich jednośladów i uruchomieniu aplikacji „Aktywne Miasta” w telefonach.

W sobotę 1 czerwca o godz. 10.00 zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w Skarżysku-Kamiennej. Zbiórka na parkingu przy hali sportowej MCSiR (trasa około 30 kilometrów).

Szczegóły wydarzeń związanych z RSP w Skarżysku-Kamiennej:-

 • 1 czerwca 2024 – Nocna Jazda ulicami Skarżyska (nieoficjalna inauguracja RSP) – zbiórka chętnych 31 maja, godz. 23.40 przed halą sportową
 • 1 czerwca 2024 – Inauguracja rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski w Skarżysku-Kamiennej, godz. 10.00 – parking przed halą sportową MCSiR (trasa około 30 kilometrów)
 • 8 czerwca 2024 – XXV Skarżyski Rajd Rowerowy godz. 10.00 parking przed Halą Sportową w Skarżysku-Kamiennej
 • 16 czerwca 2024 – Rajd rowerowy Skarżysko-Kamienna – Piekło Niekłańskie – Skarżysko-Kamienna, start godz 10.00 (szczegóły wydarzenia w osobnym komunikacie)
 • 22 czerwca 2024 – „Kręcimy wokół Rejowa” (szczegóły w osobnym komunikacie)
 • 23 czerwca 2024 – Rajd Rowerowy Skarżysko-Kamienna – Lubianka – Skarżysko-Kamienna
 • 30 czerwca 2024 – XX Suchedniowski Rajd Rowerowy na zakończenie rywalizacji RSP (szczegóły w późniejszym terminie)

Przez cały czerwiec będą organizowane popołudniowe jazdy, o których będziemy informować na bieżąco na FB – Rowerowa Stolica Polski Skarżysko-Kamienna oraz profilu MCSIR Skarżysko.

ABC.. CZYLI NAJWAŻNIEJSZE ZASADY UDZIAŁU W RYWALIZACJI ROWEROWA STOLICA POLSKI 2024

Dla wszystkich rowerowo zakręconych, którzy dołączyli lub planują wziąć  udział w oficjalnej rywalizacji Rowerowa Stolica Polski, przygotowaliśmy ABC aplikacji i zasad rywalizacji. Mamy nadzieję, że informacje zebrane w jednym miejscu, pozwolą Wam na poprawne ustawienie aplikacji oraz zapoznanie się z zasadami akcji.

 1. Aktualizacja aplikacji

Jeżeli już posiadasz naszą aplikację pamiętaj, aby sprawdzić czy Twoja wersja aplikacji jest aktualna. Jeżeli nie, zmień to i koniecznie dokonaj aktualizacji. Wersję swojej aplikacji możesz sprawdzić w Sklep Play lub AppStore.

 1. Sposób logowania

W aplikacji są 3 możliwości założenia konta. Pierwsza to rejestracja poprzez aplikację i nadanie loginu oraz hasła. Druga opcja to założenie konta wykorzystując swój osobisty profil na Facebooku i trzecia opcja to założenie konta poprzez konto Google. Pamiętaj w jaki sposób wybrałeś logowanie do aplikacji, aby w momencie wylogowania nie używać innego sposobu logowania. Jeżeli logowałeś się np.: za pomocą loginu i hasła, a teraz Facebooka to stworzysz nowe konto, z nowym nr ID użytkownika i nie będziesz mieć dostępu do swojej historii.

 1. Jak dołączyć do Rywalizacji?

Znajdź i pobierz aplikację “Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz “Rywalizacje”, następnie w zakładce “Ogólne” – “Trening RSP dla Miast” lub “Trening RSP dla Gmin”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej – wybierz miasto lub gminę – dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku – wybierz grupę – z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

 1. Zmiana miasta/ gminy i grupy

Podczas Treningu możesz swobodnie zmieniać wybrane pierwotnie miasto/gminę oraz grupę, dla której kręcisz. Pamiętaj, że zgodnie z regulaminem w momencie zmiany grupy Twoje dotychczasowe kilometry zostają w starej grupie i w nowej zaczynasz od zera. Oczywiście Twój „licznik” indywidualny będzie uwzględniał wszystkie pokonane kilometry uwzględnione w rywalizacji.

 1. Kto może dodać miasto/gminę jeżeli nie ma go na liście RSP

Może uczynić to tylko Prezydent/Wójt/Burmistrz lub wskazana przez niego jednostka organizacyjna. Każde Miasto i Gmina musi podpisać z organizatorem bezpłatną umowę o współpracy.

 1. Próby oszustwa

W przypadku wykrycia przez aplikację podejrzanego treningu, np. ze względu na nadmierną prędkość Twój trening zostanie zapisany jedynie w twojej historii treningów i nie będzie brany pod uwagę w Rywalizacji! Uruchamianie aplikacji i modułu GPS w pomieszczeniach, szkołach, garażach czy na klatkach schodowych może zostać zakwalifikowane, jako próba oszustwa. Pamiętajcie, że to przede wszystkim zabawa, a dopiero potem rywalizacja! Przestrzegajmy zasad FAIR PLAY i wspólnie bawmy się dobrze!

 1. Ograniczony czas trwania treningu

Trening w rywalizacji nie może trwać dłużej niż 24h. Treningi, które będą dłuższe niż 24h zostaną automatycznie zamknięte z uwzględnieniem pokonanego dystansu, który zostanie dodany do rankingu. Automatyczne zamknięcie treningu może powodować brak informacji o spalonych kaloriach w aktywności.

 1. Dla jakiego miasta/ gminy kręcisz?

Warto sprawdzić, w aplikacji w zakładce – PANEL UŻYTKOWNIKA do jakiego miasta/ gminy zapisaliśmy się na etapie rejestracji. Warto wybrać miasto/gminę swojego zamieszkania lub dla którego zbiera się kilometry, ponieważ lokalni organizatorzy RSP mogą organizować akcje, gry i zabawy skierowane do użytkowników z konkretnych miast/ gmin, a osoby przypisane do innego ich nie zobaczą.

 1. Czy można brać udział w obu rywalizacjach: „RSP dla miast” i „RSP dla gmin”?

Nie można.

 1. Co zrobić, aby Twój telefon współpracował z aplikacją?

Aplikacja jest jednakowa dla wszystkich, ale telefony, na których jest instalowana są już różne i z klucza (systemowo) mogą blokować naszą aplikacje. Sugerujemy, aby każdy kto instaluje naszą aplikację lub posiada ją już na swoim telefonie zweryfikował ustawienia swojego smartphona. W pierwszej kolejności należy wejść w ikonkę zębatki na głównym ekranie aplikacji. W ostatniej sekcji znajdują się ustawienia, te podświetlone na czerwono należy zmienić.

Instrukcje dla 5 najbardziej popularnych modeli telefonów znajdziecie TUTAJ.

Podstawowym krokiem do poprawnego działania aplikacji jest wyłączenie oszczędzania baterii w swoim telefonie, oraz sprawdzenie czy aplikacja może działać w tle. W większości telefonów ustawienia te można sprawdzić w następujący sposób: ustawienia, aplikacje, Aktywne Miasta, bateria i tutaj należy odszukać funkcję działania w tle.

Dodatkową opcją, która możecie zastosować jest wyczyszczenie pamięci podręcznej dla aplikacji, która pozwoli na jej szybsze działanie (opcja dla starych użytkowników).

W przypadku wątpliwości, zawsze można w aplikacji zajrzeć do działu POMOC i artykułu PROBLEMY Z ZAMYKAJĄCĄ SIĘ APLIKACJĄ, który w szybki i przejrzysty sposób przestawia jak problem rozwiązać.

 1. Jak liczone są punkty w Rywalizacji?

W głównej rywalizacji natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast.

 1. Termin synchronizacji treningu

Przejazd uczestnika musi zostać zsynchronizowany w ciągu  24 godzin po jego ukończeniu. Po upływie tego czasu przejazd zostaje automatycznie zapisany w twojej historii treningów i nie będzie brany pod uwagę w Rywalizacji! W uzasadnionych przypadkach Organizator ma prawo zaliczyć przejazd jeżeli został uprzednio poinformowany o możliwości późniejszej synchronizacji treningów np.: ze względu na brak Internetu poza granicami naszego kraju.

 1. Czy aplikacja działa bez włączonego Internetu?

Tak. Aplikacja działa bez Internetu, jednak to może powodować zmniejszenie dokładności lokalizacji. W przypadku nawet czasowego braku Internetu, punkty GPS są zapisywane lokalnie na urządzeniu i po ponownym odpaleniu aplikacji, pobiera ona dane GPS i przesyła na serwer. Jeżeli uczestnik wykonuje trening bez włączonej transmisji danych i jego trening zostanie zsynchronizowany po upływie 24h od jego ukończenia, aktywność ta nie będzie brana pod uwagę w rankingach.

 1. Czy aplikacja działa w tle?

Tak. Aplikacja działa w tle i zapisuje treningi. Pamiętajcie jednak, że jeżeli sami “zabijecie apkę” lub zrobi to Wasz telefon, to aplikacja przestanie działać i zapisywać trening.

 1. Czy można przesyłać treningi pomiędzy aplikacją AM a innymi znanymi aplikacjami?

Uczestnik może zaimportować inny przejazd rowerowy z aplikacji/urządzenia GARMIN do rywalizacji do 24 h od jego zakończenia pod warunkiem, że ten nie był poprzednio ręcznie edytowany przez użytkownika. Dotyczy to również dodania zdjęcia, nadania nazwy przejazdu itd.

Aby dokonać synchronizacji z GARMINEM należy wejść w zakładkę AKTYWNOŚĆ w dolnym panelu aplikacji) – kliknąć ikonę „ustawienia” (w prawym górnym rogu) i „połączyć”  z Garmin Connect.

W przypadku braku automatycznej synchronizacji można skorzystać z naszej instrukcji jak zrobić to ręcznie TUTAJ.

Uwaga: aktywność Trenażer, rower elektryczny na Garminie nie jest uwzględniana w naszej aplikacji i rywalizacji!

 1. Problem dublowania treningów

Uczestnikowi, który dokonał synchronizacji aplikacji z GARMIN CONNECT i jednocześnie używa aplikacji Aktywne Miasta, powodując dublowanie treningów w rywalizacji, zostanie zaliczony losowo wybrany przez system trening. W przypadku, gdy takie dublowanie treningów nie zostanie automatycznie wyłapane przez system, Organizator może dokonać ręcznej weryfikacji i w momencie wykrycia dublowania treningu, użytkownik zostanie usunięty z rywalizacji.

 1. Czy w przypadku, kiedy użytkownik Aplikacji przyłączył się do Treningu w trakcie jego trwania, czyli po 1 czerwca, jego kilometry kręcone wcześniej będą brane pod uwagę w Rywalizacji?

Nie, kilometry na poczet Rywalizacji liczone są dopiero od momentu przyłączenia się do Rywalizacji!

 1. Kontakt

W razie problemów prosimy o kontakt na adres: support@aktywne.miasta.pl lub do koordynatora lokalnego w Skarżysku-Kamiennej – Zbyszek Biber  797 112 002.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share