Laboratorium AI z Gigantami Programowania – trwa rejestracja

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie, dzięki formie online dostępne jest z każdego miejsca w Polsce, a udział jest całkowicie darmowy. Akcja organizowana jest przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA i trwać będzie w terminie 29.11. – 10.12.2021 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji, NASK, ORE oraz 50 włodarzy miast, w tym Prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Kolejna edycja akcji Gigantów Programowania, to odpowiedź na ogromne zainteresowanie najmłodszych dziedziną nowoczesnych technologii oraz programowania. Także tym razem „Szkoła z Gigantami” składać się będzie z cyklu bezpłatnych webinarów prowadzonych na kanale YouTube, do udziału w których organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zajęcia z programowania zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 9-12 oraz 13 -19 lat, podczas których uczestnicy poznają tajniki programowania Sztucznej Inteligencji w środowisku Scratch oraz projektowania stron internetowych w językach HTML, CSS i JavaScript. Część matematyczna natomiast adresowana jest w szczególności do uczniów, którzy niebawem przystąpią do egzaminu 8-klasisty. Udział w zajęciach jest całkowicie darmowy, wymagana jest jedynie rejestracja poprzez formularz zapisowy dostępny na stronie wydarzenia www.szkolazgigantami.pl.

Organizatorem webinarów „Szkoła z Gigantami” są „Giganci Programowania”, największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży. Partnerem społecznym „Szkoły z Gigantami” są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Pierwsze zajęcia startują już 29 listopada o godzinie 17.30.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące wydarzenia można śledzić na profilu Gigantów na Facebooku Koduj z Gigantami/Szkoła z Gigantami.

Rejestracja na wydarzenie już się rozpoczęła! Formularz zapisowy na: www.szkolazgigantami.pl