Wyciąg z ogłoszenia o piątym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości lokalowej, położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Staffa 13/2

Przedmiotem przetargu jest lokal mieszkalny nr 2 o powierzchni użytkowej 33,00 m², położony w budynku przy ul. Staffa nr 13 w Skarżysku-Kamiennej wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu oznaczonego jako działka nr 15/3 o powierzchni 630 m² (obręb 9 Zachodnie). Nieruchomość stanowi własność Gminy Skarżysko-Kamienna, posiada urządzoną księgę wieczystą nr KI1R/00023438/8. W zmianie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Skarżyska-Kamiennej nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową. Budynek mieszkalny z przeznaczonym do sprzedaży lokalem, położony jest w części środkowej miasta. Jest budynkiem wielorodzinnym w zabudowie zwartej, III kondygnacyjnym, podpiwniczonym. W sąsiedztwie zlokalizowane są podobne budynki mieszkalne, punkty handlowo-usługowe, szkoły, przychodnie lekarskie. Nieruchomość nie jest obciążona prawami, długami ani roszczeniami na rzecz osób trzecich.

Opis lokalu:

• położony jest na parterze budynku;
  • skład lokalu: jeden pokój, kuchnia, przedpokój, łazienka o łącznej powierzchni użytkowej 33,00 m²;
  • budynek wyposażony jest w instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną;
  • udział w nieruchomości wspólnej 465/3792 części.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi  – 62.920,00 zł (zwolnienie z VAT na podst. art.43 ust.1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług – t.j. Dz.U. z 2022 r. poz.931 ze zm.).

Wadium –  7.000,00 zł.

Przetarg odbędzie się w dniu 21 marca 2023 r. o godz. 10°° w siedzibie Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Sikorskiego nr 18,  sala konferencyjna nr 201, II piętro.

Pełny tekst ogłoszenia jest dostępny na stronie internetowej www.um.skarzysko.pl, www.bip.skarzysko.pl i stronie www.infopublikator.pl

Dodatkowe informacje odnośnie przetargu można uzyskać w siedzibie Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej przy ul. Sikorskiego nr 18, Wydział Gospodarki Nieruchomościami, pok. 022 (parter), nr tel. (41) 25-20-188

Skarżysko-Kamienna, 08.02.2023 r.

Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej