Szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych

Referat Zdrowia i Spraw Społecznych informuje, że na terenie gminy realizowane jest szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych.

Szkolenie realizowane jest przez Małopolskie Centrum Profilaktyki z siedzibą w Krakowie, w formie terenowej i przeznaczone jest dla personelu 80 punktów sprzedaży napojów alkoholowych z terenu miasta Skarżyska-Kamiennej.

Głównym celem szkolenia są: prawne aspekty sprzedaży i podawania alkoholu; ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi; utrata koncesji na sprzedaż alkoholu, współpracy z policją, psychologiczny treningi asertywności – jak odmawiać małolatom.