Zimowisko w SP 2 – nie było czasu na nudę

Dobiegły końca  półkolonie zimowe w „Dwójce” na Borze realizowane we współpracy z Gminą Skarżysko-Kamienna ,finansowane ze środków przeznaczonych na realizację gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2024.

Zimowisko – to tajemnicze słowo, które skrywa w sobie obietnicę świetnej zabawy, ośnieżonych górskich szczytów i czasu spędzonego w doborowym towarzystwie!

Ale nawet  jeśli pogoda iście wiosenna. Szare niebo, wiatr, mżawka i ogólna plucha?   ZIMOWISKO W SP2 było gwarancją  świetnej  zabawy ale… dobiegło końca.

Nie daliśmy się jednak lutowej szarzyźnie! Odkrywaliśmy radość z nauki i zabawy! Wspólny czas, gdzie rozwijaliśmy wyobraźnię, rozbudziliśmy miłość do języka i sztuki przeżywając wspaniałą przygodę z najlepszą literaturą, filmem, ilustracją i angażującymi aktywnościami.

Odwiedziliśmy MCK i obejrzeliśmy film pt. „Ekipa z dżungli”. Pojechaliśmy do starachowickiego Muzeum Techniki i Przyrody. Na terenie Muzeum Przyrody i Techniki odwiedziliśmy „Naukowy Plac Zabaw”. Dzieci odwiedziły też Strefę Odkrywania Wyobraźni Aktywności SOWA. Byliśmy na Lodowisku oraz w Muzeum Orła Białego .

Dzieci nie miały czasu na nudę: uczestniczyły w wielu wycieczkach i wyjściach. Chętnie przychodziły na zajęcia, których zaletą była ich różnorodność. Kształtowały sprawność fizyczną podczas zabaw sportowych. Poszerzały swoją wiedzę na temat zdrowia w czasie spotkania z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Świetnie bawiły się w Kombinacie Formy, skacząc na trampolinach i grając w kręgle, dodatkowo podczas  warsztatów robiły własną czekoladę i pizzę.

Co było dla nas ważne? By się u nas dobrze czuł każdy, świetnie bawił i wspominał z radością i uśmiechem minione tygodnie ferii. W czasie Zimowiska nawet opiekunowie zapominali o swojej poważnej funkcji i bawili się razem z dziećmi. Radość, zadowolenie i uśmiech na twarzach uczestników ferii  umacnia w przekonaniu, że był to efektywnie i sympatycznie spędzony czas.

Do zobaczenia za rok.

Źródło: materiał SP nr 2 w Skarżysku-Kamiennej