“Rok działalności Dziennego Domu Opieki Medycznej w Skarżysku- Kamiennej”

Minął pierwszy rok działalności Dziennego Domu Opieki Medycznej w Skarżysku-Kamiennej. Dokładnie rok temu – 8 czerwca – odbyła się oficjalna inauguracja działalność tej placówki. Dzisiaj (8 czerwca 2022) w DDOM zorganizowany został dzień otwarty, połączony ze świętowaniem jubileuszu.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele skarżyskiego samorządu: prezydent miasta Konrad Krönig, zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka, a także przedstawiciele Referatu Zdrowia Urzędu Miasta oraz przedstawiciel zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji: ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz organizacji pozarządowych. Nie brakowało gratulacji, podziękowań i życzeń składanych na ręce Doroty Sorbian- dyrektor SP ZOZ „Przychodnie Miejskie”.

Dzienny Dom Opieki Medycznej mieści się na I piętrze budynku przychodni przy ulicy Legionów. Powstał z troski o mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i powiatu skarżyskiego, którzy wymagają wsparcia medycznego i pomocy w powrocie do samodzielności po hospitalizacji oraz z uwagi na choroby przewlekłe. Oferta Dziennego Domu Opieki Medycznej skierowana jest do osób niesamodzielnych, w szczególności do osób powyżej 65 lat, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymagają całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego realizowanego w trybie stacjonarnym. Wsparciem objęci są także osoby bliskie podopiecznych DDOM.

W CHWILI OBECNEJ POBYT W DZIENNYM DOMU OPIEKI MEDYCZNEJ – korzystanie ze świadczeń zdrowotnych oraz innych świadczonych w DDOM usług (wyżywienie, transport) – JEST BEZPŁATNY.

Rekrutacja do projektu cały czas trwa. Szczegółowe informacje dostępne są:

  • na stronie www.przychodnie.skarzysko.med.pl
  • w punkcie informacyjno- konsultacyjnym DDOM: Skarżysko- Kamienna, ul. Legionów 104; tel: 515 991 506
  • w biurze projektu: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnie Miejskie”, Skarżysko- Kamienna, ul. Apteczna 7

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przedstawionymi na prezentacji podsumowującej pierwszy rok działalności Dziennego Domu Opieki Medycznej.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share