Zapraszamy na Dni Miasta. Gwiazdą tegorocznego świętowania będzie zespół AFROMENTAL

Dni Miasta Skarżyska-Kamiennej 2022 potrwają od 24 do 26 czerwca. Do udziału zaprasza Prezydent Miasta Konrad Krönig wraz z Miejskim Centrum Kultury.

PIĄTEK 24 czerwca 2022 roku
PLAC STAFFA ZA MIEJSKIM CENTRUM KULTURY
15.00
– Występy artystyczne (Szkoły Podstawowe nr: 1, 2, 3, 8 oraz Przedszkole Publiczne nr 9)
17.00 – Wernisaż wystawy klubu „SKART” (nowa galeria w MCK)
17.20 – Max gotuje z Natury
19.00 – DJ RAMONE – na żywo za gramofonami

SOBOTA 25 czerwca 2022 roku
PLAC STAFFA ZA MIEJSKIM CENTRUM KULTURY
12.00
– 14.00 – Animacje, gry i zabawy dla dzieci z firmą „Patigo”
14.00 – Pokazy policyjne (skarżyscy policjanci zaprezentują uczestnikom radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w trakcie codziennej służby)
15.00 – Pokazy sekcji sportowych (Akademia Holistyczna, Akro star, Zumba, SKSW „Kyokushin-Karate”)
18.00 – Teatr uliczny „Smolarze”
19.00 – Występy taneczne (Zespół Pieśni i Tańca Skarżysko, zespół taneczny „The Fifty Five” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Skarżyska-Kamiennej)
21.20 – Teatr uliczny „Oparzelisko”

NIEDZIELA 26 czerwca 2022 roku
II SKARŻYSKA PARADA AUT AMERYKAŃSKICH ORAZ KABRIOLETÓW
14.00 – 15.00 – Przyjazd aut z załogami (parking przed Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji, Hala Sportowa w Skarżysku-Kamiennej, ul. Sienkiewicza 34)
15.00 – 15.25 – Rozpoczęcie formowania II Skarżyskiej Parady Aut Amerykańskich oraz Kabrioletów
15.30 – Rozpoczęcie II Skarżyskiej Parady Aut Amerykańskich oraz Kabrioletów ulicami:

• Sienkiewicza 34 (Hala Sportowa MCSiR)
  • Armii Krajowej
  • Wiejska
  • Szydłowiecka
  • Niepodległości
  • Sokola
  • Żeromskiego
  • Piłsudskiego
  • Krasińskiego
  • Niepodległości
  • Metalowców
  • Norwida
  • Piłsudskiego
  • Tysiąclecia
  • Słowackiego

16.00 – Zakończenie II Skarżyskiej Parady Aut Amerykańskich oraz Kabrioletów na parkingu przed Miejskim Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25

PLAC STAFFA ZA MIEJSKI CENTRUM KULTURY W SKARŻYSKU- KAMIENNEJ (SCENA MUZYCZNA)
16.00 – Rozpoczęcie – prowadzący Michał Maruszak
16.05 – Występy wokalne młodych skarżyskich artystów:

• Oliwia Jarosz
  • Patrycja Zięba
  • Bianka Warwas
  • Natalia Nawrot
  • Oliwia Kasińska
  • Dominika Bracka
  • Martyna Pawłowska
  • Małgorzata Mańkowska

17.20 – zespół Baby Rock
19.00 – Wiktor Dyduła
20.45 – zespół AFROMENTAL

W dniach 24 – 26 czerwca na Placu Staffa przewidziane są:

• dmuchany plac zabaw dla najmłodszych
  • przejażdżki konne – stadnina Cicha Stajenka
  • Stoiska wystawiennicze ,
  • stoiska handlowe,
  • punkt gastronomiczny zapewnia hotel „Promień”,
  • konkursy z nagrodami.

Dni Skarżyska odbędą się pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga.
WSTĘP WOLNY!

AFROMENTAL

Zespół na muzycznej scenie działa już 15 lat, debiutując fonograficznie w 2007 roku za sprawą krążka „The Breakthru”.

Kolejne płyty „Playing with pop” (2009) i „The B.O.M.B.” (2011) pokazały, że Afromental to jedna z najbardziej wyrazistych polskich grup. Dyskografię formacji zamyka album „Mental House” z 2014 roku, na którym zespół podkreśla swój wyjątkowy charakter i niepowtarzalny styl muzyczny. Twórczość formacji to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie tworząca mieszankę głównie rocka i hip-hopu.

Afromental posiada na swoim koncie setki koncertów w kraju i za granicą oraz liczne nagrody m.in. MTV European Music Award.

15-te urodziny Afromental były bardzo wyjątkowe. Zespół bowiem opublikował trzy single – „Korzenie”, „Odpowiedz” oraz „Wściekłe Psy”, zapowiadając jednocześnie nowy album „5”, który ukazał się na rynku we wrześniu 2019r.

Afromental to: Tomson (Tomasz Lach – wokal), Śniady (Bartosz Śniadecki – instr. klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron – gitara), Lajan (Wojciech Witczak – bas), Torres (Tomasz Torres – perkusja).

WIKTOR DYDUŁA

Po zajęciu wysokiego czwartego miejsca w 12. edycji The Voice of Poland, Wiktor Dyduła bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię tysięcy fanów w całym kraju. Jego debiutancki singiel „Dobrze Wiesz, Że Tęsknię” przez wiele tygodni można było usłyszeć w największych stacjach radiowych, a Wiktor nie tracił czasu i zaczął intensywną pracę nad kolejnymi hitami!

Ten charyzmatyczny 24-latek zdecydowanie zna receptę na sukces. Jego wokalny talent, ciekawy głos i barwna osobowość to wszystko czego potrzeba, by w szybkim tempie z chłopaka z Kaszub stać się ulubieńcem słuchaczy. Znakiem rozpoznawczym wokalisty jest nie tylko jego charakterystyczny wąs, ale i niezwykłe poczucie humoru, dzięki któremu koło Wiktora trudno przejść obojętnie.

Autorska muzyka tego młodego wokalisty to alternatywny pop okraszony przemyślanymi chwytliwymi tekstami. Wiktor umiejętnie łączy ze sobą rozmaite dźwięki i gatunki, z których tworzy swój własny muzyczny świat. Twórczość artysty zdążyły już docenić największe stacje radiowe w Polsce RMF FM i Radio Zet, a to dopiero pierwsze kroki Wiktora w drodze po wielki muzyczny sukces!

BABY ROCK

Zespół Baby Rock to grupa świętokrzyskich muzyków. To Rock Cover Band grający z energią i ciągle młodzieńczym zapałem.

Comments are closed.