Zapraszamy do skateparku i na pumptrack do Skarżyska-Kamiennej

W naszym mieście powstał największy w regionie i jeden z największych skateparków w Polsce. Zapraszamy do korzystania z atrakcji.

– Jestem przekonany, że będzie to miejsce do aktywnego wypoczynku i rekreacji, przyciągające nie tylko mieszkańców miasta , ale także miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach czy rowerach z całego regionu świętokrzyskiego i spoza niego – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. – Serdecznie zapraszam do korzystania.

Na rozległym terenie na osiedlu Zachodnie w Skarżysku-Kamiennej powstały:

– skatepark, który zajmuje powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i składa się z dwóch zasadniczych sekcji: Plaza i Bowl;

– pumptrack, czyli kompleks torów rowerowych, składający się z torów dla początkujących (MINI PUMP – dla dzieci) oraz toru dla zaawansowanych (FLOW TRUCK, o długości ponad 400 metrów). Elementem toru dla zaawansowanych jest półkolista sfera („cradle”), służąca do wykonywania akrobacji z wykorzystaniem siły odśrodkowej;

– kompleks boulderowy, czyli kompleks kamieni bulderowych służących do wspinania bez użycia asekuracji linowej;

– plac zabaw;

– mini trybuny;

– budynek wielofunkcyjny, a także parking z drogami i infrastrukturą towarzyszącą.

Całość kompleksu zajmuje teren ponad 23 tys. metrów kwadratowych. Wartość tego zadania to ponad 8 mln 750 tys. zł, z czego 75% wyniosło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Inwestycja jest elementem dużego projektu realizowanego w Skarżysku pod nazwą „Rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej” o łącznej wartości ponad 13 mln zł.