Nowa Młodzieżowa Rada Miasta rozpoczęła kadencję

Nowo wybrana Młodzieżowa Rada Miasta kadencji 2023 – 2024 oficjalnie rozpoczęła pracę. W poniedziałek 23 października, na swojej I sesji, młodzi radni odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie i podjęli pierwsze decyzje.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej odbywały się 29 września. Mandat zdobyło 14 osób:

• Iga Kujawa (I Liceum Ogólnokształcące)
  • Daria Dudek (I Liceum Ogólnokształcące)
  • Filip Rudny (I Liceum Ogólnokształcące)
  • Kacper Iwański (Zespół Szkół Ekonomicznych)
  • Jakub Sikorski (Zespół Szkół Ekonomicznych)
  • Klaudia Piętowska (Zespół Szkół Ekonomicznych)
  • Wiktor Terlecki (Zespół Szkół Ekonomicznych)
  • Lena Jaworska (Zespół Szkół Ekonomicznych)
  • Olga Dziewit (Zespół Szkół Ekonomicznych)
  • Marcel Galanciak (Zespół Szkół Ekonomicznych)
  • Dawid Jasiński (Zespół Szkół Ekonomicznych)
  • Gabriel Żurnia (Zespół Szkół Ekonomicznych)
  • Dominik Zabłocki (Zespół Szkół Ekonomicznych)
  • Krzysztof Holeczko (Zespół Szkół Ekonomicznych)

Pierwsza, uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta odbyła się w Urzędzie Miasta 23 października. W sesji uczestniczyło 11 z 14 radnych Młodzieżowej rady Miasta. Pozostali odbiorą zaświadczenia i złożą ślubowanie w czasie kolejnego spotkania.

W obradach uczestniczyli także: przewodniczący Rady Miasta Leszek Golik, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka oraz sekretarz miasta Bernard Antos, którzy pogratulowali zdobycia mandatu i zaangażowania w sprawy miasta.

Młodzi radni odebrali zaświadczenia o wyborze, następnie złożyli ślubowanie i przeprowadzili pierwsze głosowania, wybierając przewodniczącego i jego zastępcę (zostali nimi odpowiednio: Kacper Iwański i Filip Rudny ), a także sekretarza (na to stanowisko wybrany został Wiktor Terlecki).

Młodzieżowa Rada Miasta pełni funkcję konsultacyjną i doradczą Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej oraz propagowania aktywności społecznej wśród młodzieży miasta Skarżyska-Kamiennej.

Młodzi radni reprezentują potrzeby i problemy młodzieży, mogą też przedstawiać pomysły na rozwój miasta.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej trwa rok.