11 gmin – w tym Skarżysko – wspólnie będzie zabiegać o unijne pieniądze

11 samorządów z północy województwa świętokrzyskiego połączyło siły, by wspólnie zabiegać o fundusze unijne w nowej perspektywie finansowej. 3 września przedstawiciele samorządów podpisali porozumienie tworzące Miejski Obszar Funkcjonalny. Skarżysko-Kamienną reprezentował Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.

Porozumienie o utworzeniu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego podpisali włodarze 11 gmin: prezydenci Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic i Skarżyska-Kamiennej, burmistrzowie Końskich, Stąporkowa, Wąchocka oraz wójtowie Bodzechowa, Waśniowa, Skarżyska Kościelnego, Bliżyna i Pawłowa.

Stworzony Miejski Obszar Funkcjonalny ma być uwzględniony w Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego. To z kolei ma przełożyć się na możliwość pozyskania większych pieniędzy dla tej części regionu w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

Myślę, że dzięki tej współpracy nasz głos i nasze oczekiwania będą dostrzeżone przez zarząd województwa świętokrzyskiego. Razem możemy więcej – podkreśla Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

Przedstawiciele gmin wchodzących w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego pracują nad wykorzystaniem potencjału każdej z gmin i wspólną koncepcją rozwoju północnej części województwa. Samorządowcy jeszcze w tym miesiącu chcą spotkać się z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, by przedstawić wypracowane pomysły i rozmawiać o podziale unijnych pieniędzy.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Skarżysko dla WOŚP

Trwają aukcje WOŚP organizowane przez skarżyski Sztab działający w MCK. Wśród przedmiotów są zarówno gadżety WOŚP, jak i…
Total
0
Share