Wiadukt, nowe autobusy, miejskie rowery – wielomilionowy projekt w trakcie realizacji

Trwa budowa wiaduktu nad torami. Ta wielomilionowa inwestycja jest elementem dużego projektu pod nazwą „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego”, który jest realizowany przez gminę (jako lidera) w partnerstwie z powiatem skarżyskim.

– Po zakończeniu tej inwestycji, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji wiadukt z dwoma szerokimi pasami ruchu w każdym kierunku. W miejscu obecnego skrzyżowania ze światłami powstaje rondo. Ułatwi to komunikację i zapobiegnie korkowaniu się tej części miasta. Inwestycja poprawki komfort i szybkość podróżowania i przemieszczania się pomiędzy dzielnicami – mówi Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.

Kolejnym elementem projektu jest zakup nowoczesnych autobusów i montaż systemu informacji pasażerskiej. Gmina ogłosiła już przetarg na tę część projektu.

– Chcemy kupić 8 niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów miejskich, a także wyposażyć pojazdy oraz przystanki w wybranych lokalizacjach w system dynamicznej informacji pasażerskiej – wyjaśnia prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

W ramach projektu powstanie też wypożyczalnia rowerów miejskich. Na początek do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie około 70 rowerów, które będzie można wypożyczyć i oddać w pięciu lokalizacjach w mieście.

Wartość całego projektu to prawie 50 mln zł. Jest on realizowany z dofinansowaniem unijnym.