Przyjdź po pomoc – wsparcie dla osób bezdomnych

Bractwo Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej realizuje projekt „Przyjdź po pomoc – wsparcie osób bezdomnych w powiecie skarżyskim” w ramach funduszy EOG. Projekt obejmuje wsparciem 20 osób bezdomnych, dla których zapewniana jest pomoc prawna, psychologiczna, terapeutyczna, doradztwo zawodowe/ pośrednictwo pracy, trening kompetencji społecznych, a także wsparcie streetworkera.

Stowarzyszenie BMBM poszukuje wolontariuszy, którzy zostaną przeszkoleni do pracy z osobami bezdomnymi  do pracy z zakresu steetworkingu ( pierwsze szkolenie odbędzie się 7 kwietnia 2022 roku).

Jednocześnie Stowarzyszenie zaprasza do udziału w Forum Bezdomności, które odbędzie się  w ramach Dnia Osób Bezdomnych 22 kwietnia 2022  – spotkanie z „żywymi książkami” – osobami, które pokonały kryzys bezdomności oraz panel dyskusyjny z udziałem eksperta.

Jeśli chcesz pomóc, zachęcamy do kontaktu:
Biuro Projektu  przy ul. Wileńskiej 34 w Skarżysku-Kamiennej
tel. 508 33 99 31, 781 280 306