VI MFI – rozmawiano o możliwościach rozwoju w dobie pandemii

25 listopada w Skarżysku-Kamiennej odbywało się VI Międzynarodowe Forum Inwestycyjne. Po raz drugi – z uwagi na sytuację epidemiczną – uczestnicy spotkali się w formule on-line. W wydarzeniu uczestniczyło liczne grono ekspertów, przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu.

Wydarzenie rozpoczął Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej, inicjator Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego w naszym mieście. Przywitał uczestników wspólnie z Jackiem Biedą, który pełnił rolę prowadzącego spotkanie.

– Celem Forum Inwestycyjnego jest łączenie świata nauki, biznesu i samorządu. W Skarżysku robimy to w kręgach międzynarodowych. Na przestrzeni ostatnich lat gościli u nas naukowcy, przedsiębiorcy i samorządowcy z wielu krajów, między innymi z USA, Włoch, Francji, Niemiec, Ukrainy, Białorusi. Warto promować miasto właśnie w taki sposób – mówi prezydent Konrad Krönig.

Forum podzielone było na bloki tematyczne. Pierwsza część poświęcona była źródłom finansowania rozwoju na lata 2021 – 2027. W tej części była mowa o ofercie PARP dla przedsiębiorców oraz Programie Inwestycji Strategicznych. W bloku drugim uczestnicy skupili się na rozmowach o kondycji lokalnej gospodarki w trakcie pandemii Covid-19 i perspektywach rozwoju przedsiębiorstw. Ta część poświęcona była też finansom i inwestycjom samorządów w dobie pandemii oraz współpracy nauki i biznesu w dobie pandemii.

Prelegentami w trakcie VI Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego byli:

• Mateusz Walewski – Główny Ekonomista BGK,
  • Grażyna Czerwińska – Departament Komunikacji i Marketingu Polska, Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,
  • Andrzej Porawski – Dyrektor Biura, Związek Miast Polskich,
  • Kamil Rybikowski – Radca Prawny w Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców,
  • Dr Szymon Jopkiewicz – Pełnomocnik Rektora UJK ds. Nauki w Katedrze Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Patronat honorowy nad VI MFI objęli:

• Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej;
  • Krajowa Izba Gospodarcza w Warszawie;
  • Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa;
  • Business Centre Club;
  • Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców;
  • Związek Miast Polskich;
  • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości;
  • Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza;
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
  • Partnerem wydarzenia był Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Zapis VI Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego będzie dostępny między innymi na facebooku – na profilu Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej.