Umowa z wykonawcą wiaduktu podpisana

Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie układu komunikacyjnego oraz budowie wiaduktu łączącego Dolną Kamienną z osiedlem Przydworcowe. Po zdobyciu 36,7 mln zł dofinansowania na projekt, którego elementem jest ta budowa, dziś postawiony został kolejny ważny krok – podpisana została umowa z wykonawcą. Inwestycja ma się zakończyć do 31 grudnia 2022 roku. Wkrótce poznamy też zasady organizacji ruchu na czas prowadzenia prac.

Umowę podpisali przedstawiciele: Zarządu Dróg Powiatowych oraz wykonawcy (firmy TRAKCJA S.A. z Warszawy) w obecności między innymi starosty skarżyskiego, Artura Berusa oraz zastępcy prezydenta miasta, Andrzeja Brzezińskiego.

Budowa wiaduktu wraz z budową ronda w miejscu skrzyżowania Alei Piłsudskiego i Niepodległości będzie odpowiedzią na dzisiejsze problemy komunikacyjne tej części miasta. Wiadukt będzie przebiegał od ulicy 11 Listopada do Alei Piłsudskiego. Będzie posiadał buspasy i ścieżki rowerowe.

Zadania finansowane będzie z pozyskanego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz z budżetu powiatu i budżetu gminy.

Warto przypomnieć, że to tylko jeden z elementów dużego projektu, który gmina jako lider realizuje w partnerstwie z powiatem skarżyskim. Gmina zakupi również siedem nowoczesnych, ekologicznych autobusów, wdrożony będzie system informacji pasażerskiej (na części przystanków pojawią się tablice multimedialne), powstaną ścieżki rowerowe oraz wypożyczalnia rowerów miejskich.

– Serdecznie dziękuję staroście skarżyskiemu, Arturowi Berusowi za bardzo dobrą współpracę. Dziękuję również swojemu zastępcy Andrzejowi Brzezińskiemu i pracownikom Urzędu Miasta, którzy intensywnie pracowali nad stworzeniem tego projektu – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.