Umowa na przebudowę ul. Kochanowskiego podpisana

Firma BUDROMOST-STARACHOWICE wygrała przetarg na przebudowę ulicy Kochanowskiego w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek 9 stycznia prezydent miasta Konrad Krönig podpisał z wykonawcą umowę na realizację tej inwestycji.

– Wartość inwestycji to ponad 4,2 mln zł, z czego 3,5 mln zł pokryje dofinansowanie, które pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – informuje prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig. – To inwestycja wyczekiwana nie tylko przez mieszkańców naszego miasta, ale całego powiatu, ponieważ ulica prowadzi do Starostwa Powiatowego i wielu instytucji powiatowych – dodaje.

– Ulica Kochanowskiego będzie kompleksowo przebudowana. Powstaną nowe chodniki i 92 miejsca postojowe. Przebudowana będzie też infrastruktura techniczna – podkreśla Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.

Wykonawca ma czas na wykonanie zadania do połowy grudnia tego roku, jednak już w trakcie podpisywania umowy prezes firmy BUDROMOST-STARACHOWICE zadeklarował skrócenie czasu przeprowadzenia inwestycji co najmniej o miesiąc, by mieszkańcy jak najmniej odczuli utrudnienia. Jak przewiduje, prace będą mogły się rozpocząć w marcu.