Ulica Leśna gotowa. Tu powstanie „nowy Manhattan”

W połowie listopada, zgodnie z zapisami umowy, zakończyła się budowa ulicy Leśnej w Skarżysku-Kamiennej. W poniedziałek, 23 listopada inwestycja została oficjalnie odebrana. W spotkaniu z wykonawcą uczestniczyli: prezydent miasta Konrad Krönig i zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński.

Ulica Leśna ma nawierzchnię z kostki granitowej. Powstały miejsca parkingowe. Wykonana została także kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Wartość zadania to niemal 2,2 mln zł, a 60% pokryło dofinansowanie, które gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ulica Leśna połączyła ulice: Niepodległości i Tysiąclecia oraz Bankową.

– To ważny krok w kierunku uporządkowania tej części miasta. Przypomnę, że właśnie tu – przy ulicy Leśnej – w niedalekiej przyszłości ma powstać nowy obiekt handlowy, który zastąpi obecny bazar „Manhattan”. Tę inwestycję ma przeprowadzić spółka, która w drodze przetargu nabyła działki od gminy w użytkowanie wieczyste – przypomina prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.