Uczniowie SP nr 5 w projekcie „ABC empatii”

Gmina Skarżysko-Kamienna dołączyła w tym roku szkolnym do projektu „ABC Empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”. Fundacja Czepczyński Family Foundation, z którą gmina nawiązała współpracę, przekazała pakiet edukacyjny składający się z 30 egzemplarzy książek z materiałami dydaktycznymi dla placówki edukacyjnej biorącej udział w projekcie – Szkoły Podstawowej nr 5.

Czepczyński Family Foundation jest rodzinną fundacją, której celem jest zwiększanie dostępności do edukacji oraz stałe podnoszenie jej jakości. Autorami książki „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” są Wiktor Czepczyński, Żaneta Kupczyk oraz Katarzyna Muzyka-Jacheć. Sam projekt ABC Empatii, poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. Został stworzony przez nauczycieli, a poszczególne rozdziały przygotowane we współpracy z organizacjami społecznymi zajmującymi się pomocą osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 5-10 lat.

Pakiet edukacyjny już trafił do uczniów klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II.