Milion złotych na przebudowę przejść dla pieszych

Nasze miasto pozyskało niemal milion złotych na przebudowę i budowę przejść dla pieszych w sześciu lokalizacjach. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wnioski złożone przez nasze miasto opiewają na kwotę 948 tysięcy złotych. Już kilka tygodni temu informowaliśmy, że wnioski znalazły się na liście podstawowej zadań rekomendowanych do dofinansowania, a 26 lipca lista została oficjalnie zatwierdzona. Oznacza to faktyczne przeznaczenie pieniędzy z funduszu na realizację zgłoszonych wniosków.

– Za pozyskane pieniądze podniesiemy bezpieczeństwo na kilku istniejących przejściach dla pieszych i planujemy budowę nowego przejścia dla pieszych – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Zadania, które będą realizowane w ramach zdobytego dofinansowania to:

  1. Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego z ul. Podjazdową poprzez wyniesienie skrzyżowania;
  2. Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Zielnej z ul. Kossaka;
  3. Budowa przejścia dla pieszych w ul. Langiewicza;
  4. Przebudowa przejść dla pieszych ul. Norwida;
  5. Przebudowa przejść dla pieszych w ul. Okrzei;
  6. Przebudowa przejścia dla pieszych w ul. Zielnej.

Zadania obejmują m.in. przebudowę skrzyżowania, doświetlenie przejść dla pieszych, przebudowę dojść i przejść dla pieszych w tym zastosowanie fakturowych oznaczeń nawierzchni dla osób z dysfunkcjami oczu, wykonanie nowej nawierzchni ciągów pieszych, wykonanie nowego oznakowania poziomego grubowarstwowego jezdni, wykonanie nowego oznakowania pionowego, wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share