Uczniowie poznawali Polskę – 12 szkolnych wycieczek z dofinansowaniem

Ponad 80 tysięcy złotych udało się pozyskać dla skarżyskich szkół podstawowych z tegorocznej edycji programu „Poznaj Polskę”. Dzięki dofinansowaniu, uczniowie zwiedzili Polskę od Zakopanego po Gniezno!

Dokładna kwota, jaką gmina pozyskała z Ministerstwa Edukacji i Nauki na dofinansowanie do wycieczek szkolnych wyniosła w tym roku 81 835,20 zł.

Z dofinansowania skorzystali uczniowie szkół podstawowych, które do tej pory nie korzystały z tego programu, a więc: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 13.

W ramach programu zorganizowano 12 wycieczek. Dzieci z poszczególnych szkół wyjechały między innymi do Warszawy, Torunia, Zakopanego, Wisły i Koniakowa, Chęcin, Poznania i Gniezna. Wszędzie zwiedzały najpopularniejsze atrakcje i obiekty.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

W dniach 14-15 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 6a i 8b uczestniczyli w wyjeździe do Zakopanego. Odwiedzili Willę „Koliba” – Muzeum Stylu Zakopiańskiego, podziwiali kolekcję Marii i Bronisława Dembowskich w chałupie Gąsieniców Sobczaków. Kolejne punkty edukacyjne to filie Muzeum Tatrzańskiego, Centrum Edukacji przyrodniczej TPN, spacer Doliną Strążyską oraz Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

Zorganizowano dwie wycieczki:

W dniach 29 30 maja odbyła się dwudniowa wycieczka dla 45 uczniów z kl. 4-6. Uczniowie zwiedzali Poznań (brali udział w grze miejskiej „Detektywi historii „, podziwiali Koziołki Poznańskie na Ratuszu; zwiedzali Bazylikę Archikatedralnej Św. Apostołów Piotra i Pawła z Podziemiami), odwiedzili Gniezno (Wzgórze Lecha w Gnieźnie – Katedra p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha; Drzwi Gnieźnieńskie z Podziemiami; przejechali kolejką wąskotorową z Biskupina do Wenecji; zwiedzali Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie.

16 czerwca zorganizowano jednodniową wycieczkę do Warszawy dla 30 uczniów z kl. 2-3. Dzieci zwidziały Muzeum Ziemi PAN i Centrum Nauki Kopernik.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

W dniach 5 i 6 czerwca uczniowie klas 6 – 8 uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Wisły. Punkty wycieczki to: Rezydencja Prezydenta RP Zamku w Wiśle, Koniaków – Centrum Pasterskie, Chata na Szańcach, Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

24 uczniów wzięło udział w dwudniowym zwiedzaniu Torunia. W ramach wycieczki dzieci  uczestniczyły w warsztatach pieczenia pierników, zwiedzały wraz z przewodnikiem stare miasto, Młyn Wiedzy, Planetarium i Ogród Zoologiczny w Toruniu.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 13

2 czerwca klasa 2a uczestniczyła w wycieczce, której punktami były: Dąb Bartek, Dworek Chęciński, Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Zamek Królewski w Chęcinach.

12 czerwca uczniowie klas 6a i 6b wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Dzieci zwiedziły: Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Neonów.

13 i 14 czerwca uczniowie z klas 8a, 8b, 8c i 7a wzięli udział w wycieczce do Torunia. Zwiedzili: Żywe Muzeum Piernika, Stare i Nowe Miasto, zamek Golub-Dobrzyń, Muzeum Domu Mikołaja Kopernika oraz Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium-Toruń”.

15 czerwca uczniowie klas 5a, 5b oraz 8b wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, a drugim Centrum Nauki Kopernik.