Szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych ODPOWIEDZIALNY SPRZEDAWCA

Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące odpowiedzialnej sprzedaży i serwowania napojów alkoholowych pt. „Odpowiedzialny Sprzedawca”.

Szkolenie realizowane będzie dla właścicieli i pracowników sklepów, stacji benzynowych oraz lokali gastronomicznych (barmani, kelnerzy). Szkolenie odbędzie się 12 czerwca w patio Miejskiego Centrum Kultury. Potrwa ok. 2 godzin (program w załączeniu).

Będzie to okazja do podniesienia wiedzy i świadomości w zakresie regulacji prawnych, rozwiązywania problemów oraz do wypracowania wzorców odpowiedzialnej sprzedaży i podawania tych produktów alkoholowych.

Inicjatywa ta jest jednym z działań mających na celu ograniczenie konsekwencji nadmiernego, nieodpowiedzialnego spożywania alkoholu, które skutkuje m.in. problemami zdrowotnymi, wzrostem zagrożenia przestępczością.

W przypadku zainteresowania udziałem w szkoleniu, prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia do 31 maja 2023 r. oraz złożenia jej osobiście na Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta ul. Sikorskiego 18 (parter) lub mailowo: u.wisniewska@um.skarzysko.pl  albo a.pomorska@um.skarzysko.pl.

W szkoleniu może wziąć udział dwóch pracowników firmy posiadającej aktualne zezwolenie na sprzedaż  i podawanie napojów alkoholowych na terenie naszego miasta . Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty „Odpowiedzialnego Sprzedawcy” oraz pakiet materiałów informacyjnych, będące potwierdzeniem zaangażowania w odpowiedzialną sprzedaż

i dystrybucję alkoholu.

Wydarzenie wpisuje się w trwające Skarżyskie Dni Profilatyki.

DO POBRANIA:
PROGRAM SZKOLENIA