Świętujemy Dzień Książki – rozdajemy książki lokalnych autorów i o Skarżysku

Rozpoczęliśmy akcję rozdawania książek mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej. W ten sposób Urząd Miasta wraz z jednostkami podległymi włącza się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) –  coroczne święto organizowane w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Książki, które udostępniamy bezpłatnie mieszkańcom miasta, zostały napisane przez lokalnych autorów lub też dotyczą historii naszego miasta. Na mieszkańców czekają też drobne upominki dla dzieci. Pierwsze książki już dziś rano trafiły do mieszkańców – rozdawał je zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Myszka.

Książki można dzisiaj znaleźć na przystankach autobusowych wyposażonych w wiaty oraz w następujących miejscach:

  1. ul. Franciszkańska – skwer rekreacyjny
  2. ul. Południowa – plac zabaw
  3. ul. Południowa – Miasteczko Ruchu Drogowego
  4. ul. Wojska Polskiego/Sosnowa os. Bór
  5. ul. Sienkiewicza/Wyspiańskiego – Osiedle Place
  6. ul. Sokola (PLANTY) – plac zabaw i siłownia plenerowa
  7. ul. Szkolna – plac zabaw
  8. ul. Limanowskiego/Podjazdowa Skwer – siłownia, plac zabaw
  9. ul. Żytnia – Ponurego, Osiedle Bzinek

Ponadto przed budynkami Urzędu Miasta oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka przy ul. Towarowej  ustawione zostały stoliki, na których co 30 minut także będą wystawiane książki i drobne upominki dla dzieci. Niespodzianek można również szukać w budynku Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej na 1 piętrze oraz w Muzeum im. Orła Białego (zwiedzający Muzeum w piątek i w sobotę otrzymają książki przy kasie, do wyczerpania zapasów).

image_pdfimage_print
Total
3
Shares
Zobacz również
Total
3
Share