Statuetka „Świętokrzyski Kreator Rozwoju” dla Skarżyska

Nasze miasto zostało wyróżnione tytułem „Świętokrzyski Kreator Rozwoju”. Statuetkę odebrał dziś (27 marca) w czasie gali w Kielcach zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński.

Tytułem „Świętokrzyski Kreator Rozwoju” nagrodzone zostały przez Marszałka Województwa najbardziej inspirujące i innowacyjne projekty współfinansowane ze środków unijnych. Skarżysko-Kamienna zostało w ten sposób wyróżnione za realizację wielomilionowego projektu pod nazwą „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego”, w ramach którego w naszym mieście powstał wiadukt, zakupiliśmy nowe autobusy i stworzyliśmy wypożyczalnię rowerów miejskich. Gmina realizowała ten projekt jako lider w partnerstwie z powiatem skarżyskim.