Programowanie w świecie retro gier dla dzieci i młodzieży! Startują bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”

W lutym odbędzie się kolejna edycja “Koduj z Gigantami”, czyli bezpłatnej akcji edukacyjnej, która obejmie całą Polskę! W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem MEiN, GovTech Polska, ORE, NASK oraz ponad 100 włodarzy miast, w których odbędą się zajęcia. Patronat honorowy nad akcją sprawuje również Prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Już od 4 do 26 lutego dzieci i młodzież z całej Polski będą mogły wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Okazją do tego będzie akcja “Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”, czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia z programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest bezpłatnie już po raz 12.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online w dniach od 4 do 26 lutego 2023. Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat.

Więcej informacji na stronie www.kodujzgigantami.pl