Skarżysko zyska basen z prawdziwego zdarzenia. Będą zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, jacuzzi, strefa uzdrowiskowa i inne udogodnienia

Ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i kompleksową modernizację pływalni miejskiej. – Skarżysko-Kamienna zyska nowoczesną pływalnię, z atrakcyjną ofertą dla mieszkańców i gości – informuje prezydent miasta Konrad Krönig.

Kryta pływalnia w Skarżysku-Kamiennej została oddana do użytku w połowie lat 90. ubiegłego stulecia i odbiega od dzisiejszych standardów oraz oczekiwań mieszkańców. Dzięki przebudowie, rozbudowie i kompleksowej modernizacji, obiekt bardzo się odmieni.

Po modernizacji będzie miał około 2600 m2 powierzchni zabudowy (obecnie jest to 1161,51 m2).

Po przebudowie do dyspozycji mieszkańców – oprócz tradycyjnej pływackiej niecki basenowej – oddane będą także:

• dodatkowa niecka rekreacyjna z atrakcjami wodnymi
  • dwie wanny jacuzzi
  • dwie zjeżdżalnie wodne o różnym stopniu trudności
  • wodny plac zabaw dla najmłodszych
  • wodny tor przeszkód dla dzieci i młodzieży
  • plaża z leżakami
  • strefa gastronomiczna
  • sala konferencyjno-szkoleniowa
  • strefa uzdrowiskowa z zespołem saun, przystosowana m.in. do inhalacji solankowych
  • parking
  • nowoczesny, elektroniczny system obsługi.

Wykonawcy mogą składać swoje oferty w przetargu do 24 października.