Dwie podstawówki zyskają nowe, wielofunkcyjne boiska

Przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz Szkole Podstawowej nr 5 jeszcze w tym roku powstaną boiska wielofunkcyjne. Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig  podpisał dziś (14 lutego) umowę z wykonawcą, który będzie miał czas na wykonanie inwestycji do grudnia.

Inwestycja zrealizowana będzie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

– Wybudujemy dwa kompleksy boisk wielofunkcyjnych. Przy obu szkołach powstaną boiska: do piłki siatkowej, do piłki ręcznej, do piłki koszykowej oraz boiska trawiaste do piłki nożnej. Powstanie oświetlenie, trybuny oraz ławki, a także ogrodzenie boisk – informuje prezydent Konrad Krönig.

Inwestycja jest możliwa, dzięki dofinansowaniu, które miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie wynosi ponad 3 mln 900 tys. zł, co stanowi 90% kosztów inwestycji. Miasto dołoży ze swojego budżetu niewiele ponad 400 tys. zł.

Przypomnijmy, że będzie to ciąg dalszy rozbudowy infrastruktury sportowej przy szkołach. W 2022 roku przy Szkole Podstawowej nr 1 powstało boisko wielofunkcyjne – inwestycja sfinansowana została z budżetu miasta.