Skarżyska „Dwójka” przez cały rok szkolny świętowała jubileusz miasta

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej zrealizowano szereg działań związanych z jubileuszem miasta.

Wśród nich były:

• II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „SKARŻYSKO-KAMIENNA, NASZE MIASTO”
  • WYSTAWA „SKARŻYSKO W PRL-U”
  • MIĘDZYPRZEDMIOTOWY PROJEKT „MOJE MIASTO MA 100 LAT” – OBEJMOWAŁ IM NASTĘPUJĄCE ZADANIA:
    •  „Detektywi historii miasta Skarżyska”
      • zbieranie i gromadzenie informacji,
      • wykonywanie plakatów i ulotek w j. polskim i j. angielskim,
      • prezentacje multimedialne.
    • Bieg dla Skarżyska
    • Serce dla Skarżyska
    • Dzień Patrona Szkoły
  •  „NOWOCZESNE SKARŻYSKO W OCZACH MŁODYCH PROJEKTANTÓW Z SP2” LEKCJE Z WYKORZYSTANIEM KLOCKÓW SRIKIT W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
  •  KONKURS FOTOGRAFICZNY „SKARŻYSKO W OBIEKTYWIE”
  •  KONKURS PLASTYCZNY : „MOJE MIASTO ZA 100 LAT” I QUIZ WIEDZY O SKARŻYSKU

Uczniowie szkoły włączali się również w różnorodne patriotyczne uroczystości miejskie oraz konkursy m.in. „Gdy myślę o historii mojego miasta, to widzę…” odnosząc duże sukcesy.

Źródło: tekst własny, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej