Sezon świąteczny w mieście zainaugurowany

Przedstawiciele władz miasta wspólnie z przedstawicielkami Młodzieżowej Rady Miasta zapalili światełka na miejskiej choince. Tym symbolicznym gestem oficjalnie zainaugurowano sezon świąteczny w Skarżysku-Kamiennej.

Każdego roku w okresie przedświątecznym przy miejskiej choince, stojącej na placu przed Dworcem PKP, odbywało się spotkanie z mieszkańcami, w trakcie którego wspólnie zapalano lampki na świątecznym drzewku, śpiewano kolędy, można było skosztować ciepłego poczęstunku i spotkać się z Mikołajem. W tym roku ograniczenia związane z pandemią nie pozwoliły na duże spotkanie, jednak tradycji stało się zadość – światełka na miejskiej choince zostały oficjalnie zapalone. 7 grudnia wspólnie choinkę rozświetlili: prezydent miasta Konrad Krönig, przewodniczący Rady Miasta Leszek Golik oraz przedstawicielki Młodzieżowej Rady Miasta: Karolina Smużyńska i Sylwia Pogorzelska.

– Co roku było tu kilkaset osób. Niestety po raz pierwszy, odkąd jestem prezydentem, spotykamy się w tak małym gronie. Mam nadzieję, że po raz pierwszy i że po raz ostatni oraz że za rok wspólnie z mieszkańcami otworzymy sezon świąteczny w naszym mieście – mówił prezydent Konrad Krönig.

– W imieniu wszystkich radnych chciałbym przekazać mieszkańcom Skarżyska życzenia zdrowych i pogodnych świąt pomimo tego, że na pewno będziemy te święta spędzać w dużo węższym gronie niż zawsze – dodawał przewodniczący skarżyskiej Rady Miasta, Leszek Golik.

– Wiemy, że ten czas jest inny niż co roku, ale mamy nadzieję, że spędzicie go Państwo bezpiecznie w gronie najbliższych – dodawały przedstawicielki Młodzieżowej Rady Miasta, Karolina Smużyńska i Sylwia Pogorzelska, które również przekazują mieszkańcom świąteczne życzenia.

Na ulicach i skwerach w Skarżysku już widać iluminacje i ozdoby. Niespodzianką w tym roku jest świąteczna lokomotywa i duża podświetlana ramka, które stoją w pobliżu miejskiej choinki.

– Zachęcam Państwa do wykonywania zdjęć na tle świątecznych iluminacji i życzę, by ten przedświąteczny okres każdemu z Państwa upłynął radośnie, spokojnie i bezpiecznie. Życzę również cierpliwości, a także wiary w to, że normalność jak najszybciej powróci – dodawał prezydent miasta, Konrad Krönig.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share