Samorząd i lokalne NGO rozpoczynają nowy etap współpracy

W Skarżysku powstanie Centrum Organizacji Pozarządowych. Właśnie o wspieraniu lokalnych NGO, wspólnych projektach i planach rozmawiano 29 maja w czasie spotkania Prezydenta Miasta z przedstawicielami skarżyskich organizacji pozarządowych.

Było to kolejne z cyklu spotkań Prezydenta Skarżyska-Kamiennej z przedstawicielami różnych środowisk (po zebraniach m.in. z Zarządem Powiatu, zarządcami nieruchomości, dyrektorami szkół i przedszkoli, Radami Osiedli, szkółkami piłkarskimi).

Tym razem do rozmów Prezydent Arkadiusz Bogucki zaprosił organizacje pozarządowe działające na terenie naszego miasta. Prezydentowi towarzyszyli jego zastępcy: Iwona Jeziorska oraz Konrad Wikarjusz.

Przedstawiciele III sektora zostali poinformowani o planach utworzenia w Skarżysku-Kamiennej Centrum Organizacji Pozarządowych, które miałoby stanowić logistyczne zaplecze dla ich rozwoju, byłoby miejsce wymiany doświadczeń i nawiązywania partnerstw sektorowych. Pierwszym etapem – przed utworzeniem COP – będzie oddanie organizacjom pomieszczenia (padła propozycja, by było ono zlokalizowane w MCK) na potrzeby spotkań i wspólnych projektów.

Rozmowy dotyczyły współpracy na wielu płaszczyznach – między innymi udzielania przez samorząd wsparcia finansowego na działalność poszczególnych organizacji, czy pomocy w promocji wydarzeń organizowanych przez NGO.

Najbliższa, duża współpraca między miastem a lokalnymi NGO widoczna będzie w czasie tegorocznych Dni Miasta, które w tym roku będą miały nieco inną formułę właśnie dzięki włączeniu się w nie organizacji pozarządowych (o szczegółach będziemy informowali już wkrótce).