Rozpoczyna się projekt „Podaj dobro dalej”

Od 1 września prowadzona jest rekrutacja do projektu „Podaj dobro dalej”, skierowanego do 60 dzieci zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, ich rodzin oraz wychowawców z trzech świetlic środowiskowych z terenu miasta.

W ramach projektu dla najmłodszych uczestników przewidziane są zajęcia i warsztaty (m.in. blok warsztatów profilaktycznych, zajęcia językowe, trening kompetencji osobistych, warsztaty preorientacji zawodowej, działania integracyjne), pojawią się też propozycje na spędzanie czasu wolnego od zajęć szkolnych (dwa tygodnie wakacji i dwa tygodnie ferii zimowych) oraz spotkania z osobami z ciekawymi osiągnięciami.

Osoby dorosłe z otoczenia dzieci uczestniczących w projekcie będą mogły liczyć na poradnictwo specjalistyczne (np. psychologa, terapeuty, prawnika czy innych specjalistów według zdiagnozowanych potrzeb). Natomiast wychowawcy ze świetlic środowiskowych wezmą udział w warsztatach i szkoleniach podnoszących wiedzę i kompetencje w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu tego roku i potrwa do końca 2022 roku.

Wartość projektu to ponad 596 tysięcy złotych, zaś zdobyte dofinansowanie wynosi 550 tys. zł. Projekt „Podaj dobro dalej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu z biurem projektu:

Referat Zdrowia Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej (pok. 009)
ul.
Sikorskiego 18, 26-110 Skarżysko-Kamienna