Rowerem przez północną część województwa – trwają rozmowy o wspólnym projekcie turystycznym

Gminy z północnej części województwa wspólnie będą zabiegały o budowę ścieżek rowerowych, które mogłyby połączyć miasta od Ostrowca Świętokrzyskiego po Końskie. 30 sierpnia w Urzędzie Miasta odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie.

Przypomnijmy – w lipcu w Skarżysku-Kamiennej odbyło się spotkanie przedstawicieli kluczowych miast tworzących Miejski Obszar Funkcjonalny Miasta Północy (Skarżysko-Kamienna, Końskie, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice) z udziałem prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Podjęto pierwsze rozmowy o opracowaniu koncepcji rozwoju szlaków rowerowych.

30 sierpnia Skarżysko-Kamienna było gospodarzem kolejnego spotkania roboczego. Wzięli w nim udział przedstawiciele: Suchedniowa, Skarżyska Kościelnego, Bliżyna, Stąporkowa i Końskich. Skarżysko-Kamienną reprezentował zastępca prezydenta miasta, Andrzej Brzeziński. Rozmawiano o możliwym przebiegu ścieżek rowerowych na terenie wymienionych gmin. Opracowana koncepcja ma posłużyć do stworzenia wspólnego projektu przez gminy tworzące Miejski Obszar Funkcjonalny Miasta Północy i wspólne staranie się o zewnętrzne finansowanie na realizację przedsięwzięcia.