Profilaktyka poprzez teatr

W mieście trwały Skarżyskie Dni Profilaktyki. Wśród propozycji znalazły się między innymi spektakle profilaktyczne, adresowane do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Na widowni zasiadło łącznie ponad 1300 młodych mieszkańców miasta.

Spektakle profilaktyczne odbywały się zarówno w szkołach (w SP 4 i SP5), jak i w Miejskim Centrum Kultury. Przedstawienia wystawiał krakowski Teatr Kurtyna, a spektakle dostosowane były do wieku odbiorców i poruszały temat problemów oraz zagrożeń, z jakimi najczęściej spotykają się dzieci.

Przypomnijmy, że w ramach Skarżyskich Dni Profilaktyki odbywały się również prelekcje: na temat zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży (informacja znajduje się TUTAJ) oraz na temat bezpieczeństwa seniorów (więcej na ten temat TUTAJ), a także szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych.

Wydarzenia finansowane były przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Patronat Honorowy nad Skarżyskimi Dniami Profilaktyki objął prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.