Prezydent pogratulował osiągnięć siatkarzowi ze Skarżyska-Kamiennej

Skarżysko-Kamienna to rodzinne miasto wielu utalentowanych sportowców, którzy zdobywają tytuły i realizują swoje kariery, przy okazji budując pozytywny wizerunek Skarżyska, dostarczając powodów do dumy i przysparzając kibicom niezapomnianych sportowych wrażeń. W tym tygodniu gościem prezydenta miasta był siatkarz Kajetan Kubicki. Prezydent pogratulował mu imponujących osiągnięć i życzył dalszego rozwoju sportowej kariery.

Kajetan Kubicki pierwsze siatkarskie kroki stawiał w STS Skarżysko-Kamienna pod okiem trenera Tomasza Frąckiewicza i współpracującego z klubem Przemysława Strabanika, a obecnie trenuje i gra w II lidze siatkarskiej pod okiem trenerów Sebastiana Pawlika – II trenera reprezentacji Polski Seniorów oraz Michała Bąkiewicza – byłego reprezentanta Polski. Jest w kadrze Polski w swoje kategorii wiekowej, grając na pozycji rozgrywającego oraz jest zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla, z którym gra w rozgrywkach młodzieżowych od etapu mistrzostw wojewódzkich na pozycji przyjmującego pod okiem trenera Dariusza Luksa, a wcześniej Jarosława Kubiaka.

Kajetan ma na swoim siatkarskim koncie liczne sukcesy i tytuły, ostatnie z nich to m.in. III miejsce w Mistrzostwach Europy w kategorii Junior Młodszy we Włoszech (2020 rok) i wywalczenie kwalifikacji na Mistrzostwa Świata 2021 w Iranie; Mistrzostwo Polski JSW w kategorii Junior Młodszy w Szamotułach (2020 rok) – MVP turnieju.

– Chciałbym w imieniu swoim oraz mieszkańców miasta pogratulować Ci sukcesów. Jesteśmy bardzo dumni z tego, co osiągnąłeś. To dla nas bardzo ważne, że młodzi ludzie, którzy trenowali w Skarżysku, osiągają tak duże sukcesy. Chcę, byś wiedział, że mocno ci kibicujemy – mówił prezydent miasta, Konrad Krönig, gratulując zawodnikowi, a także obecnym na spotkaniu rodzicom.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share