Prezydent miasta interweniuje w sprawie szpitala

W związku z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego o przekształceniu od 12 listopada skarżyskiego Szpitala Powiatowego w szpital jednoimienny dla pacjentów chorych na Covid-19, prezydent Skarżyska-Kamiennej wystosował do Wojewody Zbigniewa Koniusza list, w którym wyraził zaniepokojenie taką decyzją.

Szanowny Panie Wojewodo

Z ogromnym niepokojem przyjąłem wiadomość o Pana decyzji w sprawie przekształcenia Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej w szpital jednoimienny, przeznaczony wyłącznie dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawisurem.

Jako Prezydent Skarżyska-Kamiennej, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, wyrażam stanowczy sprzeciw wobec takiego postanowienia. Rodzi ono uzasadnione obawy i szereg wątpliwości, wśród których najważniejsze dotyczą zagwarantowania łatwego i szybkiego dostępu do opieki szpitalnej dla wszystkich mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, również tych dotkniętych innymi chorobami, niż Covid-19.

Należy pamiętać, że po przekształceniu skarżyskiego Szpitala Powiatowego w placówkę jednoimienną najbliższe szpitale oddalone są od Skarżyska-Kamiennej o kilkadziesiąt kilometrów. Niepokój budzi też ewentualna dostępność miejsc w innych szpitalach, mając świadomość, że po przekształceniu części z nich w placówki jednoimienne, pozostałe są obciążone większą ilością pacjentów.

Rozumiem, że trudna sytuacja epidemiologiczna wymusza szereg decyzji gwarantujących opiekę medyczną osobom chorym na Covid-19. Uważam jednak, że decyzje te nie mogą powodować innych, poważnych konsekwencji, ani wykluczać pozostałej części pacjentów, którzy również wymagają natychmiastowej i profesjonalnej opieki.

Liczę na ponowne przeanalizowanie sytuacji, szczególnie w kontekście uruchomienia tymczasowego szpitala na terenie Targów Kielce, który ma zapewniać opiekę medyczną pacjentom chorym na Covid-19.

Z poważaniem
Prezydent Skarżyska-Kamiennej
Konrad Krönig

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share