Prezent dla Pań z okazji Dnia Kobiet

Skarżyska Kapela Podwórkowa „Nasza Kapela” wystąpiła 8 marca na scenie Miejskiego Centrum Kultury. Koncert był prezentem z okazji Dnia Kobiet. Sala widowiskowa zapełniła się do ostatniego miejsca. Wszystkie panie przed koncertem zostały obdarowane przez prezydent miasta Konrad Kröniga oraz zastępcę prezydenta Andrzeja Brzezińskiego symbolicznymi kwiatami.

Skarżyska Kapela Podwórkowa „Nasza Kapela” to stosunkowo młody zespół. Muzycy utworzyli grupę kilka miesięcy temu, a swój bardzo udany debiut mieli w czasie koncertu okazji 10-lecia „Pereł z Lamusa” (19 lutego tego roku).

Kapela wystąpiła 8 marca na scenie MCK z muzyczną niespodzianką z okazji Dnia Kobiet. Wszystkie panie tego dnia już przy wejściu na salę koncertową z kwiatami witali prezydenci Konrad Krönig i Andrzej Brzeziński. Również ze sceny złożyli paniom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Kolejną godzinę wypełniła zabawa w rytm muzyki granej przez „Naszą Kapelę”.

Po koncercie wszyscy zaproszeni zostali na symboliczną lampkę szampana i ciąg dalszy wieczoru przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku w kawiarni MCK. W sąsiedniej sali do zabawy zapraszał DJ.

Spotkanie było także okazją do przedstawienia inicjatyw miasta skierowanych do starszych mieszkańców miasta, a także do przedstawienia – powołanego przez prezydenta – Pełnomocnika ds. Seniorów.

– Wsłuchując się w oczekiwania i potrzeby starszych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej postanowiłem powołać Pełnomocnika ds. Seniorów. Tę społeczną funkcję powierzyłem Panu Mateuszowi Dąbrowskiemu. Będzie on reprezentantem spraw seniorów w Urzędzie Miasta, będzie także odpowiadał za kreowanie polityki senioralnej w naszym mieście – mówi prezydent Konrad Krönig.

Zachęcamy seniorów do kontaktu z Pełnomocnikiem pod nr telefonu 41 25 20 523.

Powołanie Pełnomocnika Prezydenta ds. Seniorów to kolejne działanie zmierzające do poprawy komfortu życia starszych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. W ostatnich latach w Skarżysku-Kamiennej utworzone zostały dwa Kluby Seniora, wdrożono Skarżyski Program Seniora i wydawana jest Ogólnopolska Karta Seniora.

– Cały czas staram się wsłuchiwać w potrzeby seniorów, dlatego też zleciłem badania wśród tej grupy osób, które przeprowadzili niezależni naukowcy. Szczegółowo przeanalizowałem wyniki badań i będę się starał proponować kolejne rozwiązania w odpowiedzi na oczekiwania seniorów. Reaktywujemy między innymi cykliczne potańcówki dla seniorów w Miejskim Centrum Kultury i będziemy się starali inicjować kolejne wydarzenia rozrywkowe, ponieważ z badań wynika, iż tego właśnie oczekują starsi mieszkańcy miasta – ogłosił prezydent.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
1 comment

Comments are closed.

Zobacz również
Total
0
Share