Dzień Kobiet i Mężczyzn z muzyczną niespodzianką

Po długiej przerwie w wydarzeniach artystycznych, sala widowiskowa Miejskiego Centrum Kultury ponownie zapełniła się widzami (z powodu obostrzeń, dostępna była połowa miejsc). Okazją był obchodzony niedawno Dzień Kobiet i przypadający na 10 marca Dzień Mężczyzn. Na scenie wystąpiły dwa senioralne zespoły: skarżyskie „Perły z Lamusa” oraz grupa „Fantazja” z Szydłowca. Na czele obu stoi skarżyszczanka, Anna Tchórzewska.

Propozycja koncertu na Dzień Kobiet i Mężczyzn spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony mieszkańców miasta. Bezpłatne wejściówki rozeszły się bardzo szybko.

Wieczór rozpoczął się od gratulacji dla liderki „Pereł z Lamusa”, Pani Anny Tchórzewskiej, którą mogliśmy oglądać w ostatniej edycji telewizyjnego show „The Voice Senior”, w którym dotarła do finału. Raz jeszcze gratulacje w imieniu władz miasta i mieszkańców na ręce Pani Anny złożył Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta. Podziękowania przekazała także Grażyna Majewska, dyrektor MCK. Nie zabrakło życzeń z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn dla wszystkich zebranych na sali widowiskowej oraz słodkiego upominku dla występujących artystów.

„Perły z Lamusa” wystąpiły z programem „Ech, mała – poszalej!”. Było zarówno z humorem, jak i nostalgicznie. Sala dała się porwać do wspólnej zabawy. W koncercie udział wzięła także grupa „Fantazja” z Szydłowca, którą również kieruje Pani Anna Tchórzewska. Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów był solowy występ liderki obu zespołów, która zaśpiewała piosenkę finałową z „The Voice Senior” – „Proszę sądu”.