Posprzątaj po swoim psie! W Skarżysku rusza kampania adresowana do właścicieli czworonogów

Dziś (26 marca) rozpoczynamy w naszym mieście akcję „Sprzątam po swoim psie”.  Jej celem jest zachęcenie mieszkańców do dbania o higienę miejsc, z których wszyscy korzystamy! Właściciele czworonogów mogą dziś po południu spotkać na ulicach i skwerach w mieście pracowników Urzędu Miasta roznoszących ulotki i rozdających woreczki na psie odchody.

Na tablicach i słupach w mieście pojawiają się plakaty informacyjne. Pracownicy Urzędu Miasta roznoszą także ulotki i rozdają worki na psie odchody (po odbiór woreczków zapraszamy również do Urzędu Miasta – do Biura Obsługi Interesanta lub do pok. 210).

Na koszach na śmieci zlokalizowanych w całym mieście montowane są specjalne tabliczki informujące, że właściciele psów właśnie tu – do miejskich ogólnodostępnych koszy – mogą wrzucać psie odchody.

Na chodnikach malowane są znaki przypominające o sprzątaniu po swoim psie.  

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Informacje o grypie ptaków

Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o niekorzystnej sytuacji epizootycznej w wielu krajach Europy, dotyczącej wysoce zjadliwej grypy ptaków…
Więcej

Sylwester pod gwiazdami

Prezydent Skarżyska-Kamiennej oraz Miejskie centrum Kultury zapraszają na wspólne powitanie Nowego Roku w czasie SYLWESTRA POD GWIAZDAM, który…
Total
0
Share