Pomoc materialna dla uczniów z Ukrainy / Матеріальна допомога студентам з України

Informujemy, że zgodnie z art. 53 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, istnieje możliwość przyznania pomocy materialnej (w formie zasiłku szkolnego lub stypendium szkolnego) dla uczniów będących obywatelami Ukrainy, przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, których pobyt jest uznawany za legalny, którzy przybyli do Polski po 24.02.2022 r. i zostali wpisani do rejestru PESEL – UKR, przebywają na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej.

Świadczenie przysługuje obywatelom Ukrainy, będącym:

1. uczniami szkół publicznych, niepublicznych i niepublicznych szkół artystycznych o uprawnieniach publicznych szkół artystycznych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia;
  2. wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki,

W przypadku ubiegania się o stypendium szkolne, dochód netto na członka rodziny nie może przekroczyć 600 zł netto na osobę w rodzinie.

Przy składaniu wniosku niezbędny jest numer polskiego konta bankowego.

Wniosek o świadczenia składa osoba uprawniona, tj. rodzic, opiekun prawny, opiekun tymczasowy lub pełnoletni uczeń, bezpośrednio do Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej, przy ul. Legionów 122D.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 41 25 20 164.

Матеріальна допомога студентам з України

Звертаємо Вашу увагу, що є можливість надання матеріальної допомоги (у вигляді шкільної допомоги чи шкільної стипендії) для студентів, які є громадянами України, які проживають на території Республіки Польща, перебування яких вважається законним, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року та внесені до реєстру PESEL – UKR, проживають у м. Скаржиськo-Каменна.

Пільга надається громадянам України, які:

1. учні державних шкіл, недержавних і державних шкіл мистецтв на правах державних шкіл мистецтв, студенти коледжів соціальних служб – до завершення навчання, але не довше, ніж до досягнення ними 24 років;
  2. збори державних і недержавних реабілітаційно-освітніх центрів – до завершення обов’язку навчатися,

У разі подання заявки на отримання шкільної стипендії чистий дохід на одного члена сім’ї не може перевищувати 600 злотих на одну особу в сім’ї.

При подачі заявки необхідно вказати номер польського банківського рахунку.

Заява про надання пільг подається уповноваженою особою, тобто батьками, законним опікуном, тимчасовим опікуном або повнолітнім студентом, безпосередньо до відділу освіти, культури, спорту та Ужонду Міста Скаржисько-Каменної за адресою: вул. Legionów 122D.

Детальна інформація за телефоном: 41 25 20 164.

DO POBRANIA:

WNIOSEK

INSTRUKCJA W JĘZYKU UKRAIŃSKIM (WNIOSEK W JĘZYKU UKRAIŃSKIM)