Pomniki przyrody pod opieką

Trzy wiekowe drzewa, stanowiące pomniki przyrody, przejdą zabiegi pielęgnacyjne, zlecone przez gminę. Jako pierwszy pielęgnowany jest ponad 250-letni klon rosnący na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Rejów”.

Zabiegi pielęgnacyjne polegają miedzy innymi na usunięciu posuszu, zmniejszeniu masy konarów przy zachowaniu struktury korony, kontroli i wymianie elastycznych wiązań wiążących konary.

Oprócz klonu zwyczajnego, rosnącego na Rejowie, zabiegi w najbliższych dniach przejdą również: około 200-letni dąb szypułkowy przy ulicy Torowej oraz około 300-letni dąb szypułkowy rosnący na terenie Muzeum Orła Białego.

Dalsza pielęgnacja pomników przyrody na terenie naszego miasta zaplanowana jest także na przyszły rok.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Pulsoksymetry dla skarżyskich seniorów

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig wspólnie z radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Janem Maćkowiakiem przekazał pulsoksymetry dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku…
Więcej

Skwery zyskają nowy wygląd

Mieszkańcy zyskają dwa nowe skwery, zaaranżowane do odpoczynku i relaksu. Trwają prace przy zagospodarowaniu Skweru Bzińskiego (u zbiegu…
Total
0
Share