Pomniki przyrody pod opieką

Trzy wiekowe drzewa, stanowiące pomniki przyrody, przejdą zabiegi pielęgnacyjne, zlecone przez gminę. Jako pierwszy pielęgnowany jest ponad 250-letni klon rosnący na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Rejów”.

Zabiegi pielęgnacyjne polegają miedzy innymi na usunięciu posuszu, zmniejszeniu masy konarów przy zachowaniu struktury korony, kontroli i wymianie elastycznych wiązań wiążących konary.

Oprócz klonu zwyczajnego, rosnącego na Rejowie, zabiegi w najbliższych dniach przejdą również: około 200-letni dąb szypułkowy przy ulicy Torowej oraz około 300-letni dąb szypułkowy rosnący na terenie Muzeum Orła Białego.

Dalsza pielęgnacja pomników przyrody na terenie naszego miasta zaplanowana jest także na przyszły rok.