Wielkie świętowanie 100-lecia Skarżyska-Kamiennej

Dni Miasta 2023 upłynęły pod znakiem jubileuszu 100-lecia Skarżyska-Kamiennej. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wielkiego świętowania, które odbywało się w weekend 1 i 2 lipca.

Stadion Ruchu zamienił się w prawdziwe miasteczko – punktem centralnym była scena, na której pojawiali się kolejni wykonawcy i gwiazdy specjalne. Nie zabrakło strefy wystawienniczej z licznymi atrakcjami (przygotowanymi przez jednostki z terenu miasta i licznych partnerów), wesołego miasteczka dla najmłodszych, czy strefy z foodtruckami serwującymi pyszne jedzenie.

Wydarzenie oficjalnie otworzyli: Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Zastępcy Prezydenta Miasta: Krzysztof Myszka i Andrzej Brzeziński, którzy zaprosili na tort i do wspólnej zabawy z okazji 100-lecia Skarżyska-Kamiennej, a także podziękowali Miejskiemu Centrum Kultury, które było odpowiedzialne za przygotowanie Dni Miasta.

Sobota należała do „skarżyskich wykonawców”, a więc zespołów wywodzących się z naszego miasta. Zagrali: Lorein, Patrycja Zarychta, Nocny Kochanek i Happysad. Całość poprowadził znany dziennikarz i prezenter telewizyjny – skarżyszczanin Mateusz Szymkowiak. Na scenie pojawiali się także lokalni artyści, a wśród nich między innymi „Perły z Lamusa”, Zespół Pieśni i Tańca Skarżysko, dzieci i młodzież ze skarżyskich przedszkoli i szkół. Występy przeplatały się z konkursami.

W niedzielę na scenie także prezentowali się młodzi uzdolnieni skarżyszczanie, a następnie przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili SHAPELES, Majka Jeżowska, Enej oraz Cleo.

Wydarzeniem towarzyszącym była III Skarżyska Parada Kabrioletów i Aut Amerykańskich, która w niedzielę przejechała ulicami miasta. W paradzie uczestniczyło niemal 100 aut – część zjechała na tę okazję do Skarżyska-Kamiennej z odległych części kraju.

Oba dni przyciągnęły tłumy.

Szanowni Państwo,
dziękuję za oba dni!

Jestem przekonany, że Ojcowie Założyciele naszego miasta byliby dumni z tego, jak świętowaliśmy 100-lecie Skarżyska-Kamiennej!

Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej
Konrad Krönig