Po angielsku o Skarżysku na polsko-niemieckich warsztatach

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig był gościem polsko-niemieckich warsztatów studenckich dotyczących transformacji społeczno-gospodarczej miast Unii Europejskiej. Spotkanie odbywało się on-line. Prezydent Skarżyska-Kamiennej, otwierając warsztaty, zaprezentował nasze miasto i zachodzące w nim zmiany.

W spotkaniu wzięło udział 30 studentów kierunku gospodarka przestrzenna Politechniki Warszawskiej oraz 20 studentów kierunku Raumplanung (planowanie przestrzenne) Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Warsztaty prowadzili dr inż. arch. Agnieszka Cieśla z Politechniki Warszawskiej oraz prof. Harald Kegler z Uniwersytetu w Kasssel.

Gościem specjalnym spotkania był prezydent Skarżyska-Kamiennej, który rozpoczął warsztaty od prezentacji naszego miasta. Całość odbywała się w języku angielskim.

– Wnioski wypracowane podczas warsztatów zamierzamy wykorzystać w planowaniu rozwoju zagospodarowania przestrzennego miasta – podkreśla prezydent Konrad Krönig.

Spotkanie to jeden z elementów współpracy podjętej między naszym miastem a Politechniką Warszawską w zakresie rozwoju gospodarki przestrzennej Skarżyska-Kamiennej.