Ostatnie przygotowania przed pierwszym dzwonkiem

W środę, 25 sierpnia w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie organizacyjne zastępcy prezydenta miasta Krzysztofa Myszki z dyrektorami miejskich placówek oświatowych. Rozmawiano o zbliżającym się powrocie uczniów do szkół.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych, prowadzonych przez gminę. Obecni byli także Andrzej Warwas, przewodniczący Komisji Oświaty w Radzie Miasta oraz Aneta Ferencz, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta.

Zastępca Prezydenta Miasta, Krzysztof Myszka przedyskutował z dyrektorami kwestie organizacji roku szkolnego i obowiązujące zasady bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemiczną. Dyrektorzy zapewnili o przygotowaniu przedszkoli i szkół do przyjęcia dzieci i młodzieży.

Przypomnijmy, że w czterech placówkach (w Przedszkolu Publicznym nr 7, Szkole Podstawowej nr 9, Zespole Placówek Oświatowych i Zespole Szkół Publicznych nr 4) trwa termomodernizacja. Prace, zgodnie z umowami, zakończą się do 30 września. Wykonawcy inwestycji zostali zobowiązani do wykonywania prac po 1 września w taki sposób, by nie kolidowały one z prowadzonymi zajęciami.